SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneği (TSİAD) Başkanı Nezih Onur, yönetim kuruluna seçilen kişilerin, Trabzonspor’u geçmişi ile geleceğe taşıması gerektiğini düşünerek hareket etmesinin uygun olacağını belirtti.

Onur, yaptığı yazılı açıklamada, şehrin üst kimliği olan, ekonomisine büyük katkı sağlayan, başarısız olduğu dönemlerde şehir insanının psikolojisine ve üretimine olumsuz ekti yapan Trabzonspor’un, yönetim kurullarının her zaman, geçmiş değerlerine sahip çıkma zorunluluğu olduğunu savundu.

Son günlerde yaşanan hadiselerde bu hassasiyeti göremediklerini vurgulayan Onur, şunları kaydetti:

“Son dönem başkanlığında, önemli başarılara imza atan Sayın Sadri Şener ile ilgili iddialar oldukça ağırdır. 3 Temmuz sürecinden bizleri alnımızın akıyla çıkaran sayın başkanın itibarını bu kadar kolay şekilde tartışmaya açmak camiamızın kültürüne uygun değildir. Trabzonspor, değerleri ile bir bütündür. Başarı her zaman birliktelikten gelmiştir. Yönetim kuruluna seçilen kişiler, Trabzonspor’u geçmişi ile geleceğe taşıması gerektiğini düşünerek hareket etmelidir. Bir kez daha birlik olma çağrımı yineliyorum.”