SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray ile uzun süre ikincilik yarışı veren ancak sezonu rakibinin arkasında üçüncü sırada bitiren Beşiktaş’ın başarılı kalecisi Tolga Zengin, geçtiğimiz sezonu değerlendirdi.

Milliyet’ten Bilal Meşe’ye konuşan Tolga, geçtiğimiz sezon başarılı olamadıklarını itiraf etti. Bu başarısızlığa bahane bulmamaları gerektiğini belirten Tolga “Asıl neden, daha tecrübesiz olmamız desek en doğrusudur. Yaş ortalaması bir hayli düşüktü. İster istemez bu faktör sıkıntı yaratabiliyor. Bunların hepsi etkendir ama hiç bir zaman sebep değildir” açıklamasını yaptı.

İnönü Stadyumu’nda oynamamanın da sadece bir etken olabileceğini söyleyen Tolga ” İşin özü, işini iyi yapamamaktır. Bunun açıklaması budur. Kaçamak yanıtlar vermek doğru olmaz, mazeretlere sığınmak hiç doğru olmaz. İşimizi tam olarak yapamadık. Bu özeleştiridir. Şampiyonluğu hedefleyerek yola çıktık, üçüncü olduk. Yani başarısızız” dedi.

Tolga, 40 yaşına kadar oynamayı düşündüğünü belirterek “Fizik tabii ki önemli ama mental olarak da ayakta kalmak önemli. Futbolculuk sonrasında da yine futbolun içinde olacağım. Ama sahanın içinde değil. Dışında, idari menajerlik, spor yöneticiliği gibi… Futbola futbolun içinden gelenler hizmet etmeli” diyerek futboldan kopmayacağının altını çizdi.

PRANDELLI: ROSSI KADRODA YER ALMAYACAĞINI BILIYORDU

PEDRO, İSPANYA’NIN TEKRAR ŞAMPIYON OLACAĞINA INANIYOR

SCOLARI TAKIMINI UYARDI

BOSNA KADROSUNDA TÜRKIYE’DEN 5 ISIM

BELÇIKA’NIN KESIN KADROSU AÇIKLANDI

FRANSA DA BELLI OLDU! RIBERY…      

Yayınlanma Tarihi:11:06,