SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden 13 yıldır formasını giydiği Chelsea’den gelecek sezon ayrılacak Frank Lampard, futbol hayatına ABD’de devam etmeyi planlıyor.

İngiliz basınına konuşan Lampard, Brezilya’da 12 Haziran’da başlayacak FIFA Dünya Kupası finallerinin ardından gelecek sezon oynayacağı takıma ilişkin kesin kararını vereceğini bildirdi.

“ABD işi benim için bir seçenek” diyen Lampard, farklı tekliflere de açık olduğunu ve futbol hayatına devam etmek istediğini ifade etti. FIFA Dünya Kupası’nın ardından milli takım kariyerini sonlandırabileceğini belirten Lampard, “Bunu, finallerinin ardından ciddi olarak düşüneceğim ama şu an planlar yapmanın pek imkanı yok” dedi.

Tamamen antrenmanlarına odaklanarak iyi bir form grafiği yakaladığını ve sadece turnuvaya konsantre olduğunu kaydeden 35 yaşındaki futbolcu, kendini finaller için hazır hissettiğini vurguladı.

Futbol kariyerinde 3 lig şampiyonluğu yaşayan ve bir UEFA Şampiyonlar Ligi kupası kaldırdığı Chelsea’den ayrılmasının çok zor bir durum olduğunu kaydeden Lampard, “Bu günün geleceğini hiç tahmin etmemiştim. Kulübümle öyle bütünleşmiştim ki hayatımı oraya vermiş gibi hissediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

ABD 1. Futbol Ligi’nin yeni kurulan takımlardan New York City’nin Lampard’ı gelecek sezon kadrosuna katmak istediği öne sürülüyor.

PRANDELLI: ROSSI KADRODA YER ALMAYACAĞINI BILIYORDU

PEDRO, İSPANYA’NIN TEKRAR ŞAMPIYON OLACAĞINA INANIYOR

SCOLARI TAKIMINI UYARDI

BOSNA KADROSUNDA TÜRKIYE’DEN 5 ISIM

BELÇIKA’NIN KESIN KADROSU AÇIKLANDI

FRANSA DA BELLI OLDU! RIBERY…      

Yayınlanma Tarihi:16:40,