SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu sezon Avrupa ve Türkiye şampiyonluğunda büyük katkı yapan Işıl Alben’in sezon ortasında imza attığı Rus takımı Dinamo Kursk Kulübü’nden geriye dönüşünün çok zor olduğu ortaya çıktı.

Işıl Alben Dinamo Kursk ile yılık 1 milyon dolar karşılığında imza attığı ve Rus kulübünün bu imzanın feshi karşılığında Galatasaray’dan 1 milyon dolar istediği ortaya çıktı. Dinamo Kursk’un 1 milyon dolarlık isteği G.Saray’ın basketbol şube yönetimini de şaşkına çevirirken, sarı kırmızılı kulübün kendi oyuncusunun sözleşme feshi için 1 milyon dolar gibi bir rakam ödemek zorunda kalması üzerine geri adım atıldı.

Işıl Alben geçen yıl G.Saray’da 500 bin lira ücret alırken, Rus Kulübü’nün teklifini geri çeviremedi ve Türkiye’deki sportif baskı ve stresin Rusya’da olmayacağını düşünerek Dinamo Kursk’a imza attığı öğrenildi.

G.Saray’ın Işıl’ı geri döndürebilmesi için Rus kulübüne 1 milyon dolar ödeyeceği gibi geçen yıl 500 bin tl ödediği Işıl’a da, Rus kulübünün önerdiği paraya yakın ücret sunması gerekiyor. Bu koşullarda Işıl’ın geriye dönmesinin artık mümkün olmadığı G.Saraylı yöneticilerce de kabul edilirken, Işıl’ın Rusya dönüşünde tekrar sarı kırmızılı kulübe geri gelmesi için bu konunun zora sokulmayacağı bildirildi.I