SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Şampiyonlar Ligi müjdesi

Şampiyonlar Ligi müjdesi

Martens Hukuk Bürosu'ndan gelen haber Fenerbahçe camiasını Şampiyonlar Ligi konusunda umutlandırdı.

Fenerbahçe’de 3 Temmuz süreci bitmek bilmezken, sarı lacivertli takımın ortak çalıştığı Martens Hukuk Bürosu’ndan sevindirici bir haber geldi. Büronun, sarı lacivertli yönetime “Davayı kazanacağımıza eminiz. Eğer Fenerbahçe yeni sezonda Devler Ligi’ne giderse sizden avukatlık ücreti olarak 2 milyon euro nakit para istiyoruz. Aksi takdirde ücret almayacğaız dediği iddia edildi.

Bilindiği gibi sarı lacivertli takım CAS’ın UEFA’nın verdiği 2 yıllık cezayı onaylamasının ardından bu sezon yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam etmesi gerekirken sadece ligde mücadele etmiş, sezon sonunda mutlu sona ulaşmasına rağmen Şampiyonlar Ligi vizesini ezeli rakibi Galatasaray’a kaptırmıştı.

Fenerbahçe Kulübü’nden açıklama

Bugün bir gazetede yayınlanan “Dev Garanti” başlıklı haber, tamamen yalandır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Martens Hukuk Bürosu ile İsviçre Federal Mahkemelerinde görülecek dava ile ilgili ücreti vekalet anlaşmamız ve taahhütümüz, 30 bin İsviçre Frangı’ndan ibarettir.

Dolayısıyla haberde yazılan rakam yalan, yanlış ve maksatlıdır.

Tavsiyemiz, gerçek dışı ve şişirilmiş ücreti vekalet makbuzları ile Kulübünü soyanlar ile Fenerbahçe Spor Kulübü’nün birbirine karıştırılmamasıdır. Bir yargılama sırasında hukukçuların o yargılamaya ilişkin garanti verebilmesi ancak bu tür haberleri yapabilecek nitelikteki kurum ve bu kurumun etrafındaki hukukçulara atfedilecek bir özelliktir.

Bu ve benzeri haberler; UEFA’ya karşı yürüttüğümüz hukuk mücadelesini olumsuz etkilemek, kulübümüzün yolunu kesmek ve diğer kulüplerdeki suistimallerin etkisini örtme amacı güden, operasyonel haberlerdir.

Kamuoyunun, ciddiyetten uzak bu haberlere itibar etmemesini rica ederiz.

Habertürk

PRANDELLI: ROSSI KADRODA YER ALMAYACAĞINI BILIYORDU

PEDRO, İSPANYA’NIN TEKRAR ŞAMPIYON OLACAĞINA INANIYOR

SCOLARI TAKIMINI UYARDI

BOSNA KADROSUNDA TÜRKIYE’DEN 5 ISIM

BELÇIKA’NIN KESIN KADROSU AÇIKLANDI

FRANSA DA BELLI OLDU! RIBERY…