SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, Galatasaray ile sözleşmesi sona eren eski futbolcusu Ceyhun Gülselam’ı kadroya katmak için temaslara başladı. Bordo mavililer Turgut Doğan Şahin ve Ömer Bayram için de görüşmelerini sürdürüyor.

Transferde hareketli saatler yaşayan Trabzonspor, 2008-2011 sezonları arasında bordo mavili formayı giyen Ceyhun Gülselam’ı kadroya katmak için temaslara başladı. Galatasaray ile sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona eren ve bu nedenle bonservisi elinde bulunan Ceyhun’u orta sahaya monte ederek alternatifli bir kadro oluşturmak isteyen Trabzonsporlu yöneticiler, bu transferi bir an önce bitirmeyi amaçlıyor. 26 yaşındaki orta saha oyuncusunu Trabzonspor’un yanı sıra Bursaspor’un da transfer etmek istediği, Galatasaray’ın da oyuncuyu kadroda tutmak için yeni bir sözleşme teklif edebileceği öğrenildi.

ÖMER BAYRAM DA TRABZONSPOR’U İSTİYOR Yerli oyuncu transferine noktayı koyduktan sonra yabancı futbolcu transferine ağırlık vermek isteyen bordo mavililer, Gaziantepspor ile sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Turgut Doğan Şahin’i de büyük oranda ikna etti. Aradaki küçük pürüzlerin giderilmesinin ardından Turgut’un bordo mavili formayı giymesine kesin gözüyle bakılıyor. Savunmaya da takviye yapmak için temaslarını sürdüren bordo mavililer, gelecek sezon PTT 1’inci Lig’de mücadele edecek olan Kayserispor’dan Ömer Bayram’ı transfer etmek istiyor. Kulübüne, “Trabzonspor’a gitmek istiyorum” mesajı yollayan Ömer Bayram’ın istekli tutumu karşısında Kayserispor kulübünün de bonservis bedeli konusunda indirim yapması bekleniyor.