SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay Kulübü Başkanı Niyazi Konuşmaz, 2012-2013 sezonunun ardından imza toplanarak görevden ayrılan yönetimin ardından geldiklerini ve o dönemde kulübün sıkıntılı bir süreç yaşadığını belirtti.

Kulübün maddi manevi yapısının ve Alsancak Stadı’nın kötü bir durumda olduğunu hatırlatan Konuşmaz şöyle devam etti:

“Stat yıkılıyor” haberlerine rağmen yeni bir sponsorla stadı kullanılır hale getirdik. Tesislerimizi de toparladık. Profesyonel ve altyapı takımlarında çalışmalar yaptık. Altay Kulübü doğru yolda, doğru bir işletimle ilerliyor. Borçlarımızı 1 milyon 200 bin lira kadar aşağıya çektik. Yatırımlarla önümüzdeki süreçte gelir elde edecek bir yapıya kavuşturduk. Geçen sezon altyapıdan 13-14 futbolcu çıkarmayı başardık.”

Kulüpte aidatlarını 2 sene yatırmayanların üyelikten çıkarıldığını kaydeden Konuşmaz ancak basında yer aldığı gibi bazı sembol isimlerin üyeliklerinin devam ettiğini kaydetti. Konuşmaz, pazartesi günkü genel kurulda aday olan Aslan Savaşan’ın seçimi kazanacağına inandığını belirterek, birçok Altaylının Savaşan’a destek verdiğini ifade etti.

Kulübün çalışanı Erman Ertaş’a borçları nedeniyle Ertaş’ın Gaziemir’deki tesislerdeki halı sahayı işleteceğini kaydeden Konuşmaz, Ertaş’ın alacağından feragat ettiğini ve 5 yıl boyunca kulübe aylık 2 bin 200 lira vereceğini sözlerine ekledi.