SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Beko Basketbol Ligi’nde yer alacak yabancı oyuncu sayısıyla ilgili değişikliğe gidiyor.

TBF Yönetim Kurulu, bugün düzenlediği toplantının ardından, mevcut dönemde 3+2 olarak uygulanan yabancı oyuncu sayısının, 2014-2016 sezonu ile kısıtlı olmak üzere, iki sezon için geçerli olmak kaydıyla, 5+0 olarak değiştirilmesi için karar aldı.

TBF’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada ayrıca, Avrupa kıtası uyruklu oyuncuların kadroda bulundurulma zorunluluğu uygulamasının kaldırılmasına ve yabancı uyruklu oyuncu sayısındaki artışa paralel olarak, kulüplerin basketbola yapacakları katkı ve şartların ortak olarak belirlenmesine karar verildiği duyuruldu.

Kararların, lig kurulu toplantısında görüşülerek, basketbolun ve milli takımların gelişimi için kulüplerin yapacakları katkılarla birlikte değerlendirileceği ve kesinleştirileceği de belirtildi.

Öte yandan, TBF Genel Sekreterlik görevinden ayrılma kararı alan Ali Özsoy’un yerine, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Celal Arısan’ın atanmasına karar verildi.

Yayınlanma Tarihi:21:13,