SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık’tan Fatih Terim’e teşekkür

Milli Takım'ın 4 maçlık kampına çağrılan Eskişehirsporlu futbolcu Tarık Çamdal, İstanbul'a dönüşünde Fatih Terim'e teşekkür etti.

Güncellenme: 18:05, 03/06/2014
Tarık’tan Fatih Terim’e teşekkür

A Milli Futbol Takımı, yaz kampı çalışmalarını tamamlayarak İstanbul’a döndü.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim idaresindeki 15 günlük yaz kampı çalışmaları kapsamında özel maçlar oynayan milli takım, THY’nin tarifeli seferiyle New York’tan Atatürk Havalimanı’na geldi.

Kamp çalışması döneminde 4 hazırlık maçı oynayan milli takım, Kosova’yı 6-1, İrlanda Cumhuriyeti’ni 2-1 ve Honduras’ı 2-0 yenerken, ABD’ye ise 2-1 mağlup oldu.

ABD dönüşünde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim havalimanından birlikte çıkarken, futbolcular ise takım otobüsüyle ayrıldı.

Havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Eskişehirsporlu milli futbolcu Tarık Çamdal, kendisi adına çok güzel bir kamp dönemi geçtiğini vurgulayarak, “Fatih Terim hocama çok teşekkür ediyorum. Şans verdi, ben de elimden geleni yaptım. Takım olarak çok iyi bir kamp geçirdik. Güzel bir galibiyet serisi de yakalamıştık ama son maçta ABD karşısında mağlup olduk” dedi.

Hedeflerinin 2016 Avrupa Şampiyonası finalleri olduğunu aktaran Tarık, “Geleceğe dair büyük umutlar içindeyiz. Çünkü çok iyi bir kadro kalitemiz var. İnşallah bu güzel gidişat devam eder ve hedefimize ulaşırız” değerlendirmesinde bulundu.

Tarık Çamdal, transferle ilgili sorular üzerine ise “Şu anda transferle ilgili söylenecek bir şey yok. Tatile çıkıp Almanya’ya ailemin yanına gideceğim. Hedefim milli takımda kalıcı olmak” demekle yetindi.