SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Recep Ankaralı’ya kıtalararası görev

Ankaralı, THY Avrupa Ligi şampiyonu Maccabi Electra ile Amerika şampiyonu Flamengo Rio de Janeiro arasındaki FIBA Kıtalararası Kupası maçında düdük çalacak.

Güncellenme: 16:01, 03/06/2014
Recep Ankaralı’ya kıtalararası görev

Türk basketbolunun başarılı hakemlerinden Recep Ankaralı, FIBA Kıtalararası Kupası maçında görev yapacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, 26-28 Eylül’de Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde THY Avrupa Ligi şampiyonu Maccabi Electra ile Amerika şampiyonu Flamengo Rio de Janeiro takımları arasında oynanacak FIBA Kıtalararası Kupası müsabakalarında, uluslararası hakemlerden Recep Ankaralı’nın FIBA tarafından görevlendirildiği bildirildi.

Açıklamada, milli takımlar arasında düzenlenen en üst seviye organizasyonlarda düdük çalan Ankaralı’nın, kulüpler seviyesindeki tüm final müsabakalarını yönettikten sonra kıtalararası şampiyonalarında da görevlendirilmesinin önemi vurgulandı.

Recep Ankaralı da Porto Riko’dan Jorge Vasquez ve İspanya’dan Daniel Hierrezuelo ile görev yapmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu seviyede oynanan bir karşılaşmayı yönetecek olmanın gururunu yaşıyorum. Bizden önce Türk hakemliğine önemli katkılar yaparak önümüzü açan tüm hakem ağabeylerimizden aldığımız bayrağı daha yükseğe taşıyarak, bizden sonra gelecek genç hakemlerin emin adımlarla ilerlemesini sağlamaktan mutluyuz” ifadelerini kullandı.

FIBA KITALARARASI KUPASI 

İlk olarak 1966 yılında İspanya’nın başkenti Madrid’in evsahipliğinde düzenlenen FIBA Kıtalararası Kupası’nda İtalyan ekibi Varese, Brezilya temsilcisi Corinthians’ı 66-59’luk skorla mağlup etmişti.

1986 yılına kadar oynanan ve sonrasında ara verilen organizasyon, 1996 yılında yeniden düzenlenmiş ve sonrasında 2013 yılına kadar bir kez daha ara verilmişti. 2013 yılında Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleştirilen kupada Yunanistan’ın Olympiakos takımı Brezilya temsilcisi Pinheiros’u 81-70 ve 86-69’luk skorlarla mağlup ederek şampiyonluğa ulaşmıştı.

Yayınlanma Tarihi:15:59,