SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Muslera öyle bir plan yaptı ki…

Muslera öyle bir plan yaptı ki…

Uruguaylı kalecinin 2016'da bitecek sözleşmesini uzatmak için aceleci davranmamasının sebebi ortaya çıktı.

Fernando Muslera tehlikesi Galatasaray’ın kapısını çalmaya başladı. Uruguay formasıyla Dünya Kupası’nda boy gösterecek olan başarılı file bekçisinin buradaki performansına göre İngiltere ve İspanya’dan teklif almayı umduğu belirtildi. 2016’ya kadar Galatasaray ile sözleşmesi bulunan Muslera’nın yeni protokol yapma konusunda aceleci olmaması ve Dünya Kupası’nı beklemesi, sarı-kırmızılılara sıkıntı yaşatabilir.

Çünkü Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin gözü, Dünya Kupası’nda 27 yaşındaki kalecinin üzerinde olacak. İşte bu noktada Muslera 4 yıl önceki performansını tekrarlarsa bir anda kendini Avrupa’nın devlerinden birinde bulabilir. Galatasaray, Muslera’yı 3 yıl önce Lazio’dan alırken Lorik Cana’yı takasta kullanmış ayrıca eski kulübü Montevideo Wanderers’a da 6 milyon 750 bin euro ödemişti. Uruguaylı eldiven, Dünya Kupası’ndaki performansına göre 2 yıl daha sözleşmesi bulunmasına karşın ayrılmak isterse Galatasaray bunun çok üzerinde bir rakam talep edecek.

Ancak Cim-Bom’un Muslera sonrası için bir planının olmadığı belirlendi. Uruguaylı file bekçisine yakın kaynaklar ise “Galatasaray’ın her şeye hazırlıklı olması lazım” uyarısında bulunuyor.

Dört ay önce en yetkili ağızların imza atacağını duyurduğu Muslera beklemeyi tercih ederek hayalini kurduğu İngiliz ve İspanyol takımlarından birine gitmek için şansını sonuna kadar kullanmak istiyor.

Milliyet

RADAMEL FALCAO DÜNYA KUPASI’NDA YOK! İŞTE FRANSA’NIN 23 KIŞILIK KESIN KADROSU

BREZILYA’DA PARLAMASI BEKLENEN GENÇ YILDIZLAR DÜNYA KUPALARI’NIN UNUTULMAZ KALECILERI RUSYA KADROSUNU BELIRLEDI KOMPANY: DÜNYA KUPASI BEKLE BIZI… KAMERUN KADROSUNA TÜRKIYE DAMGASI