SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Karabükspor’da transfer çalışmaları sürüyor

Karabükspor’da transfer çalışmaları sürüyor

Kardemir Karabükspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ahmet Gölbek, belirledikleri ve görüştükleri isimler olduğunu, transfer dönemi başladığında anlaştıkları isimlerle imza atacaklarını söyledi.

Gölbek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir kurum takımı oldukları için özellikle transferlerde hata yapmamak adına ince eleyip sık dokumak zorunda olduklarını söyledi.

Renklerine katacakları futbolcuların kente ve verdikleri katkılarla takımı ayakta tutan işçinin alın terine saygılı olması gerektiğini vurgulayan Gölbek, “Kardemir Karabükspor’da oynayacak futbolcu bu takımın ağırlığını kaldırabilecek yapıda olması lazım. Çünkü bu takımın arkasında bir işçi kenti var. Bu nedenle transfer yaparken çok yönlü düşünmeliyiz” diye konuştu.

Yeni sezon için teknik heyetin doğrultusunda çalışmalara başladıklarını anlatan Gölbek, şöyle devam etti:

“Belirlediğimiz isimler var ve görüşmeler yapılıyor. Transfer dönemi başladığında anlaştığımız isimlerle imzalar atılacak. Biliyorsunuz 5 oyuncuyla yollar ayrıldı. Eksik görülen yerler var. Bu alanlar için takipte olduğumuz futbolcular var. Zamanı geldiğinde bu isimler açıklanacaktır.”

Gölbek, transfer yaparken oyuncunun genç olmasına dikkat ettiklerini kaydetti.