SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Federal Mahkeme’ye başvurusunun ardından Trabzonspor’un dilekçesinin UEFA tarafından kabul edilmesi ilk bakışta birbiriyle alakasız gibi görünüyor ancak bir iddia, gelişmelerin başka nedenleri olabileceğini düşündürüyor…

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Hukuktan Sorumlu Asbaşkan Deniz Tolga Aytöre, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin gerekçeli kararı sonrası Genel Sekreter Gianni Infantino’nun da bulunduğu UEFA yetkilileriyle bir araya geldi. İddiaya göre Yıldırım ve Aytöre, kendilerine verilen 1 yıllık yalan beyan cezasının CAS tarafından yanlış bulunduğunu anlattı ve “Bizi Avrupa’ya alın, Federal Mahkeme’ye gitmeyelim” teklifini ortaya koydu.

UEFA yetkililerinin bu noktada ilginç bir tavır sergilediği ve “Bizim açımızdan dosya kapandı. Ancak ülkenizden başka talepler geliyor. Bunları önümüzdeki günlerde değerlendirmeye alacağız” dediği belirtildi.

Daha sonrasında Fenerbahçe 26 Mayıs’ta İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvuruda bulundu, UEFA da 28 Mayıs’ta Trabzonspor’un dilekçesinin değerlendirilmesi için Disiplin Kurulu’na gönderildiğini açıkladı.

RADAMEL FALCAO DÜNYA KUPASI’NDA YOK! İŞTE FRANSA’NIN 23 KIŞILIK KESIN KADROSU

BREZILYA’DA PARLAMASI BEKLENEN GENÇ YILDIZLAR DÜNYA KUPALARI’NIN UNUTULMAZ KALECILERI RUSYA KADROSUNU BELIRLEDI KOMPANY: DÜNYA KUPASI BEKLE BIZI… KAMERUN KADROSUNA TÜRKIYE DAMGASI

Yayınlanma Tarihi:11:26,