SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arif Nusret Say Halter Kamp Eğitim Merkezi’nde düzenlenen malzeme dağıtım törenine, Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, federasyon yetkilileri, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

Taşpınar, yaptığı konuşmada, ülke genelinde halteri yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirterek, altyapının ve kulüplerin güçlendirilmesiyle hedefe ulaşabileceklerini söyledi.

Halter sporu yapılan il sayısını bir yıl içinde 37’den 51’e çıkardıklarını kaydeden Taşpınar, geçmiş yıllara göre halterde önemli değişikliklerin olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz biliyoruz ki halter yeryüzüne çıktı. Yerin altında, tuvalet yanlarında loş, kötü ortamlarda antrenman yaparken, şimdi çok modern ve güzel salonlarda çalışıyoruz” dedi.

Kamuoyunun her şeyden çok madalyaya önem verdiğini dikkat çeken Taşpınar, şartları iyileştirip, yeterli malzeme temin edip, antrenör eğitimine de önem vererek halter sporunun geliştirileceğini kaydetti.

Halter sporundaki gelişmeleri anlatan Taşpınar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yılda bin 200 sporcudan bin 450’ye yükseldik. Öyle sporlar var ki artışlarda binlerden bahsediyor. Ama halter zor bir spor olması dolayısıyla sporcu bulmakta zorlanıyorsunuz. Kabuğumuzu kırıp, bu sayıyı artırmamız lazım. Halteri çocuklarımıza sevdirmeliyiz. Kulüplerimize bu konuda çok önemli görevler düşüyor.”

Halter sporu yapılan 80 kulübe, 1 milyon 800 bin lira tutarında malzeme dağıtılan töreninde Taşpınar, merkez kamp yapan Tanzanyalı sporcu ve antrenöre de hediyeler verdi.