SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi play-off final serisi ilk maçında Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital’ı 89-70 yenerek, 1-0 öne geçti.

Karşılaşmaya etkili başlayan Fenerbahçe Ülker, ilk 2,5 dakikada rakibine sayı şansı vermezken, Bogdanovic, McCalebb ve Emir Preldzic’in basketleriyle 7-0’lık seri yakaladı. Pota altında Furkan Aldemir’in kazandırdığı sayılarla maça tutunmaya çalışan Galatasaray Liv Hospital, üst üste hucamları değerlendiremezken, skorer oyununu devam ettiren ev sahibi ekip, Oğuz Savaş ile Kleiza’nın da devreye girmesiyle 7. dakikada 14 sayılık (21-7) üstünlüğe ulaştı. Cenk Akyol ile Ender Arslan’ın dış atışlardan bulduğu basketlerle hareketlenen Galatasaray Liv Hospital, farkı 8 sayıya (23-15) kadar indirmesine rağmen Emir Preldzic’in son saniye üçlüğüyle Fenerbahçe Ülker ilk periyodu 26-15 önde geçti.

İkinci çeyrekte dış atışlara yönelen Galatasaray Liv Hospital, Erceg, Cenk Akyol ve Arroyo ile isabet bulsa da özellikle pota altını savunmada yaşanılan sıkıntılar, farkın kapanmasına engel oldu. Boyalı alanda Zoric, Oğuz Savaş, McCalebb, Bjelica ve Melih Mahmutoğlu ile skorer bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Ülker üstünlüğünü devam ettirirken, ilk çeyrek sonunda yaptığının bir benzerini ikinci çeyrekte de tekrarlayan Emir Preldzic, son saniye üçlüğüyle devreye girdi ve takımını 17 sayı öne geçirdi: 52-35.

Maçın ikinci yarısına Furkan Aldemir ve Sinan Güler’in sayılarıyla 6-0’lık bir seri yaparak başlayan Galataaray Liv Hospital, farkı 11 sayıya (52-41) indirdi. Fenerbahçe Ülker’in savunmasını sertleştirmesiyle skor üretmekte yine sıkıntıya giren sarı-kırmızılılar, Mc Calebb, Emir Preldzic, Ömer Onan, Bjelica ve Berk Uğurlu ile sayılar kazanmaya devam eden rakibi karşısında, farkın tekrar açılmasını önleyemedi. Fenerbahçe Ülker son çeyreğe 66-51 üstün girdi.

Karşılıklı basketlerle geçen son çeyrekte oyunun kontrolünü elinde tutan Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Liv Hospital’a geri dönüş yapma şansı tanımadı. Zoric ve McCalebb’le skor bulan sarı-lacivertliler, bu bölümde rahat bir oyun ortaya koyup, müsabakadan 19 sayı farkla 89-70 galip ayrıldı.

Salon: Ülker Sports Arena

Hakemler: Fatih Söylemezoğlu, Engin Kennerman, Murat Biricik

Fenerbahçe Ülker: McCalebb 15, Bogdanovic 6, Emir Preldzic 12, Kleiza 7, Oğuz Savaş 10, Ömer Onan 2, Zoric 14, Bjelica 8, Metecan Birsen 2, Melih Mahmutoğlu 7, İzzet Türkyılmaz, Berk Uğurlu 6

Galatasaray Liv Hospital: Arroyo 7, Sinan Güler 8, Markoishvili 1, Erceg 6, Furkan Aldemir 10, Cenk Akyol 10, Mensah-Bonsu 4, Ersin Dağlı 3, Ender Arslan 10, Hairstone, Engin Atsür 11, Göksenin Köksal

1. Periyot: 26-15

Devre: 52-35

3. Periyot: 66-51

DİĞER MAÇLARIN PROGRAMI

5 Haziran Perşembe:

21.00 Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Liv Hospital (Ülker Sports Arena)

8 Haziran Pazar:

19.00 Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi)

10 Haziran Salı:

20.00 Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi)

13 Haziran Cuma: (Gerekirse)

21.00 Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Liv Hospital (Ülker Sports Arena)

16 Haziran Pazartesi: (Gerekirse)

20.00 Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi)

19 Haziran Perşembe: (Gerekirse)

21.00 Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Liv Hospital (Ülker Sports Arena)

Yayınlanma Tarihi:22:41,