SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cimnastik Şampiyonasına yoğun ilgi

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili Emre Bağcı, Kocaeli'de 30 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde yapılan "Aerobik Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası"na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 18:36, 03/06/2014
Cimnastik Şampiyonasına yoğun ilgi

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili Emre Bağcı,  şampiyonası”na ilişkin açıklamalar yaptı.

“Şampiyona, Meksika’daki dünya şampiyonası öncesi son provaydı. Yarışma seviyesinin yüksek olması hem de organizasyona yoğun katılımın sağlanmasıyla müsabakalar çok verimli geçti” dedi.

Bağcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya minik kategorisindeki sporcuları çağırmadıklarını belirterek, buna rağmen 172 sporcunun yarışmalarda mücadele ettiğini söyledi.

Minik kategorisinin de şampiyonaya dahil edilmesi durumunda sporcu katılım sayısının 300’ü geçebileceğini ifade eden Bağcı, Kocaeli’de güzel ve kaliteli bir organizasyon yapıldığını kaydetti.

Bağcı, velilerin rahat bir ortamda çocuklarını izlediğini dile getirerek, “Çocukların dereceleri ve aldıkları puanlar üst düzeydeydi. Sporcularımız, dünya şampiyonasına hazırlık sürecinde iyi çalışma yapmışlar. Aerobik Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası, Meksika’daki dünya şampiyonası öncesi son provaydı. Yarışma seviyesinin yüksek olması hem de organizasyona yoğun katılımın sağlanmasıyla müsabakalar çok verimli geçti” diye konuştu.