SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolun son dönemlerdeki en önemli sorunları arasında yer alan şikeye karşı olan sıfır toleransı ile tanınan UEFA Başkanı Michel Platini'nin de yolsuzluğa bulaştığı iddia edildi. 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi ile ilgili olarak ortaya atılan iddiaların ucu UEFA Başkanı'na da dayandı.

Michel Platini'nin şüpheliler arasına girmesinin temelini iki olay oluşturuyor: Arap ülkesinin organizasyonu rüşvet dağıtarak aldığı öne sürülürken, paraları dağıtan isim olduğu söylenen Muhammed Bin Hammam ile Platini arasında gerçekleştirilen görüşme büyük şüphe çekti. Turnuvanın hangi ülkeye verileceğine dair oylamadan kısa bir süre önce Platini'nin Hammam ile gizli bir görüşme yaptığı belirtildi.

Ayrıca Platini'nin oğlu Laurent'in Katar merkezli spor şirketi Burrda'nın başına geçmesi de Fransız futbol adamı ile ilgili şüpheleri doğuran bir başka neden olarak ortaya çıkıyor. Gizli oylama yapılmasına karşın sonrasında oyunu Katar'a verdiğini gizlemeyen Platini iddiaları reddediyor. Oğlunun elde ettiği mevkinin, Katar'a verilen ev sahipliği ile ilgili olmadığını söylüyor.

Alper Aslan / Eurosport

RADAMEL FALCAO DÜNYA KUPASI’NDA YOK!

İŞTE FRANSA’NIN 23 KIŞILIK KESIN KADROSU

BREZILYA’DA PARLAMASI BEKLENEN GENÇ YILDIZLAR

DÜNYA KUPALARI’NIN UNUTULMAZ KALECILERI

RUSYA KADROSUNU BELIRLEDI

KOMPANY: DÜNYA KUPASI BEKLE BIZI…

KAMERUN KADROSUNA TÜRKIYE DAMGASI

Yayınlanma Tarihi:15:10,