SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Bursa marka bir kent olacaksa, Bursaspor bu markanın en önemli lokomotifi” dedi.

BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ve yönetim kurulu üyeleri ile Bursaspor Kulübü’nü ziyaret eden Burkay’ı, Özlüce Tesisleri’nde Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı ile yöneticiler Nejat Çölek, Enver Kumova, Nihat Sapan, Nihat Akınoğlu, Ali Büyükkurt ve Yahya Bahadır karşıladı.

Recep Bölükbaşı’nın Bursaspor’un şampiyon olduğu dönemde yöneticilik yaptığını hatırlatan Burkay, “Bursaspor, Bursa’nın en önemli markalarından bir tanesi. Özellikle biz Bursaspor’un şampiyon olduğu sezon dünyadaki pazarlarda birebir yaşadık. Biz Türkiye’yi, İstanbul’u, Bursa’yı anlatırken karşımıza gelen kişiler o sezon Bursaspor’u sordular, anlattılar. Bursa marka bir kent olacaksa, Bursaspor bu markanın en önemli lokomotifi” diye konuştu.

Bursaspor’un sürekli başarılı olmasını istediklerini söyleyen Burkay, şöyle devam etti:

“Sportif faaliyetlerde sürekli başarı kolay değil. Dünyadaki birçok liglerde bunu görüyoruz. Belli başarılardan sonra durgunluk dönemi yaşanıyor. Takımın ruhunda bu potansiyel varsa yeniden başarı gün yüzüne çıkabiliyor. Önemli olan uyumlu yönetim. Birlik ve beraberlik içerisinde olunması. En önemli silahımız bu. BTSO ve Bursa’daki tüm kamu kurumlarının bir arada hareket etmesi ve Bursaspor’un başarısı için bir arada devam etmesi gerekiyor. Bugün BTSO üyelerinin tamamı Bursa ve Bursaspor sevdalısı. Hepimiz burada gönüllülük çerçevesinde hizmetler yapıyoruz. Ana temamız Bursa. Bursa’nın iyi olması için çalışıyoruz. Bursa’nın markalarının başarısı hepimizi motive ediyor. İnşallah bu dönemde Bursaspor yaşamış olduğu sıkıntıları da aşacak ve ilk 3’e oynayan şampiyonluklar getiren bir Bursaspor istiyoruz. Bunun için de BTSO olarak sizlerin yanınızdayız.”

Recep Bölükbaşı da BTSO’nun desteğini görmenin kendilerine güç verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“İşte özlenen tablo. Ben de bir dönem BTSO meclis üyeliği yapmıştım. BTSO’nun tozundan yuttum. Benim için hayatımın en büyük tecrübelerinden birisiydi. Gerçekten güzel şeyler oluyor. Aşağı yukarı 1 haftadır görevdeyiz. Bizi en en çok sevindiren sürekli ziyaretçilerimizin olması. Bizlere çok iyi motivasyon sağladığı gibi onur gurur veriyor. Ben ve yönetim kurulumuz bu konuda çok mutluyuz. Biz geldiğimizden beri birlik ve beraberlikten bahsettik. Bursaspor, Bursa’nın incisi. Bana göre hak ettiği yerde değil. Hak ettiği yere getirebilmemiz için çok çalışmamız lazım. Bu bilinçle de biz çalışmaya başladık.”