SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray geride kalan 3 yılda Süper Lig'de ve Avrupa'da önemli başarılar yakalarken, Felipe Melo'nun katkısı şüphesiz çok büyüktü. Sarı-kırmızılı taraftarların sevgilisi, “Pitbull” lakaplı sambacı futboluyla herkesin takdirini kazanıp adeta küllerinden doğdu.

Ancak Melo'nun bir de futbol dışı yönleri vardı. Cim-Bom'a gelmeden önceki sicili zaten kabarıktı. Fatih Terim'in olduğu bir yerde bile Melo kolay, kolay durulmadı, kontrol altına alınamadı. Riera'yı soyunma odasına kapatıp dövmesi, Beşiktaş tribünlerine yönelik hareketi, Emre Belözoğlu ile yaşadığı diyalog ve daha birçok maçta rakip takım oyuncuları ve hakemlerle yaşadıkları, Brezilyalı futbolcunun oyununu gölgeledi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal da bu noktada radikal bir önlem almadığı için eleştirildi. Peki Aysal bu konuda ne düşünüyordu?

“VARLIĞINI KANITLIYOR”

Galatasaray Başkanı'na göre Melo bir ‘Street Boy' yani ‘Sokak çocuğu'. Aysal, Melo'yu böyle tarif ediyor devam ediyor:

“Brezilya'da farklı kültürler var. Ancak Melo, street boy. Onun yetişme tarzı ve anlayışı bildiğiniz gibi.”

Melo'ya kulüp tarafından ceza verilmemesinin nedenini ise Aysal şu şekilde anlatıyor:

“Bu tür oyuncular para cezası verseniz de umursamıyor. Primler de fazlasıyla cezayı karşılıyor. Çok uyardık. Dikkat edeceğini söyledi. Ancak ne yapsın kendini tutamıyor!”

Ünal Aysal, 30 yaşındaki Brezilyalı için bir de psikolojik analiz yapıyor… “Takım için böyle şeyler yaparsa varlığını kanıtlayacağını zannediyor.”

Melo'nun son vukaatı ise Ziraat Türkiye Kupası'nda Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'e tavır almasıydı. Aysal bu davranışa şaşırdığını itiraf ederek, “Tuhaf karşıladım. Her geçen gün uyarıyoruz ama sonuç alamıyoruz” diyor.

Milliyet

RADAMEL FALCAO DÜNYA KUPASI’NDA YOK! İŞTE FRANSA’NIN 23 KIŞILIK KESIN KADROSU

BREZILYA’DA PARLAMASI BEKLENEN GENÇ YILDIZLAR DÜNYA KUPALARI’NIN UNUTULMAZ KALECILERI RUSYA KADROSUNU BELIRLEDI KOMPANY: DÜNYA KUPASI BEKLE BIZI… KAMERUN KADROSUNA TÜRKIYE DAMGASI

Yayınlanma Tarihi:10:01,