SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altınordu geleceği düşünüyor

Altınordu Futbol Sosyal Girişim Başkanı Özkan: "Önce yapılanmamızı ve geleceğimizi sağlama alacağız, play-off bizim için yeterli olacaktır" dedi.

Güncellenme: 16:47, 03/06/2014
Altınordu geleceği düşünüyor

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu’nun futbol sosyal girişim başkanı Seyit Mehmet Özkan, “Önce yapılanmamızı ve geleceğimizi sağlama alacağız, play off bizim için yeterli olacaktır” dedi.

Özkan, yaptığı açıklamada, kendi görevinin altyapı olduğunu, A Takım’daki oyuncuların başında futbol direktörü ve teknik ekibin bulunduğunu belirtti. Kendisinin onlarla ilgilenecek vaktinin bulunmadığını kaydeden Özkan, “Ben hafta sonu çocuklarımızın maçlarına gidiyorum. O nedenle A Takım’ın maçlarını izlemem. Benim asıl görevim, futbolun üreticiliğini yapmak” dedi.

Özkan, tek hayalinin Süper Lig’de yer alacak Altınordu’nun Türk futbolculardan kurulu bir kadroya mücadele etmesi olduğunu belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda mevcut takımda altyapıdan oyuncu bulunmuyor. Ancak 3 ya da 4 sene içerisinde futbolcu fabrikasına döneceğiz. Her sene 4 oyuncuyu A Takım’a aktarmak en büyük hedefimiz. Bizim altyapı projelerimizi ülkemizdeki tüm takımların örnek alması gerekiyor. Öyle astronomik paralar harcamıyoruz. O nedenle her kulüp bizim yaptığımız işi ilerletebilir. 22 yıl sonra döndüğümüz PTT 1. Lig’de şampiyonluk bizim için şimdilik geri planda. Önce yapılanmamızı ve geleceğimizi sağlama alacağız, play-off bizim için yeterli olacaktır. Gelecek yıllar zaten şampiyonluğu kovalayacak duruma geliriz.”

Geçen sezon attığı 27 golle dikkatleri üzerine çeken Gökhan Karadeniz için bazı kulüplerle görüştüklerini kaydeden Özkan, başta Bursaspor veTrabzonspor’un istediği golcü oyuncunun önünü tıkamayacaklarını belirterek, “Belirlediğimiz bonservis bedelini ödeyen kulüp Gökhan Karadeniz’i alır. Bu konuda ciddi görüşmeler yapılıyor” dedi.

Özkan, Altınordu’da taraftar kitlesi oluşturmak için ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Hedefimiz çocuklar ve anneleri. Kulübü onlara tanıtıyoruz. Sosyal faaliyetlere önem veriyoruz. Piknikler ve uçurtma şenlikleri gibi aktivitelerle çocukların ilgisini çekiyoruz” diye konuştu.

Avrupa’da mücadele eden ekiplerin yabancı oyuncu almasının doğal olduğunu bildiren Özkan, “TFF başkanı olsam yabancı kısıtlamasına gitmem. Ancak Altınordu başkanı olarak da kulübümü yabancılarla doldurmam. Çünkü onların kalitesinde Türk oyuncu yetiştirebilirim” dedi.