SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay’da genel kurula doğru

Başkan adayı Dülger: "Pilot takım ve işbirliği önerilerini, kulübümüze yapılmış bir hakaret olarak kabul edeceğimi açıklamaktan hiçbir çekince duymuyorum" dedi.

Güncellenme: 14:37, 03/06/2014
Altay’da genel kurula doğru

Altay’da 9 Haziran’da yapılacak genel kurulda yarışacak başkan adaylarından Murat Bora Dülger, “Pilot takım ve işbirliği önerilerini, kulübümüze yapılmış bir hakaret olarak kabul edeceğimi açıklamaktan hiçbir çekince duymuyorum” dedi.

Dülger, yaptığı açıklamada, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, Altay ile işbirliği içerisine girmek istediğine yönelik teklifini, 9 Haziran’daki genel kurulda göreve gelmesi halinde reddedeceğini belirtti.

Orman’ın geçen sezon da buna benzer açıklamalar yaptığını hatırlatan Dülger, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Altay ve Beşiktaş, 100 yıllık geçmişe sahip köklü ve güçlü iki kulüptür. Bu iki asırlık çınar, köklerinden aldıkları güç ve camialarının verdikleri ışıkla büyümeye devam edeceklerdir. Bu nedenle işbirliği, hele ki pilot takım gibi bir öneriyi kabul etmemiz mümkün değil. Bugünden itibaren, pilot takım ve işbirliği önerilerini, kulübümüze yapılmış bir hakaret olarak kabul edeceğimi açıklamaktan hiçbir çekince duymuyorum. Yapılan öneriyi, Orman’ın şahsi bir fikri olarak görüyor, 112 yaşını geride bırakan Beşiktaş camiası ve kulübüyle doğrudan ilişkilendirmiyorum.”