SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanılmak istiyorum!

BEKO Basketbol Ligi'nde sezonun şampiyonunu belirleyecek final serisi yarın başlayacak. Türkiye'nin dev camiaları Galatasaray ve Fenerbahçe kupa için mücadele edecek. Ancak insanların kafasında şampiyonluğa kimin ulaşacağından çok iki takım idarecilerinin birbirlerine neler söyleyeceği var! Daha önce karşılaştıkları bütün spor branşlarında inanılmaz ağır ithamlarda gündemi belirleyen iki camianın finalinde ne yazık ki aynı şeylerin yaşanacağını adım gibi biliyorum.

Onların yarattığı gerginlik sebebiyle taraftarlar arasında savaş çıkıyor. Daha önce bunun en acı örneklerini birlikte yaşadık. Peki ne değişti? Hiçbir şey… Basketbol gibi dünyanın en popüler oyunlarından birinde meydan muharebesi çıkacak. Parkeye atılacak yabancı maddeler, edilecek küfürler, emniyet güçlerinin müdahalesi sonrasında yaralanan taraftarları birlikte izleyeceğiz.

Aslında demeç savaşları yarınki maçtan önce başladı… Seriyle birlikte dozaj artacak. O dozaj arttıkça insanlar iyice kendini kaybedecek. Basketbolun güzelliğini yaşamaktan çok “Acaba şimdi ne olacak?” sorusunu kendimize soracağız. Gerçekten bu sefer yanılmak istiyorum. Ama geçmişte yaşananlara bakınca bu isteğimin hayata geçme ihtimalini pek de yüksek olarak görmüyorum. Kim kazanırsa kazansın, ne olur artık dostluk ve fair-play kaybetmesin.

Yazarın Diğer Yazıları