SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Umar’a Süper Lig’den teklif

Umar’a Süper Lig’den teklif

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, "Süper Lig takımları Umar'ın peşinde, kimse 'serbest kalır' diye avuçlarını ovuşturmasın" dedi.

Kar, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, bu ay içinde yapılacak kongrede kesinlikle aday olmayacağını yineledi. 15 Haziran tarihine kadar kulüp başkanı olarak görevine devam edeceğini belirten Kar, “Sıkıntılarımız var. Millet lay lay lom peşinde. Biz kulübü düşünüyoruz. 14 Haziran akşamına kadar Samsunspor için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ben başkanlıktan sonra da kulübe gelirim, idmanı izlerim, maçımı izlerim. Çünkü ben Samsunsporluyum” diye konuştu.

Samsunspor’dan alacaklarını tahsil etmek için bazı futbolcuların Federasyona şikayette bulunduğunu anlatan Kar, şöyle devam etti:

“Bu futbolcularımızın boşa çıkmasını istemiyoruz. Kaynak arayışlarımız sürüyor. Süper Lig takımları Umar’ın peşinde, kimse ‘serbest kalır’ diye avuçlarını ovuşturmasın. Biz ona olan 34 bin avro borcumuzun parasını bulduk ve yarın yatırıyoruz. Umar bizim oyuncumuzdur. Umar’ın yerinde ben olsaydım kulübü Federasyona vermezdim ama bu yabancı futbolcular ne yazık ki böyle. Birileri bunun aklına giriyor.”

Emin Kar, kaynak arayışına görevinin son gününe kadar devam edeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bugün yine görüşme yapacağız, yine birkaç yere gideceğim. Kimse yanlış anlamasın, bunlar başkanlık için değil. 13 Haziran tarihinde Gekas’ın menajerinin parasının ödenmesinin peşindeyim. Personelimize 3 aydır maaş ödeyemedik, onun peşindeyim. Sadece Umar değil, hiçbir oyuncumuzun serbest kalmasını istemiyoruz. Yerli futbolculardan Taha ve Arif benimle konuşarak Federasyona verdi. Boşnak futbolcumuz Eldin Adilovic’in Federasyona verdiğinden haberimiz yoktu. Bunların paralarını da biz ya da bizden sonraki yönetim bulur. Çünkü Taha, Arif ve Adilovic iyi futbolcular.”