SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, oyuncuları Olcan Adın’ın menajerine tepki göstererek, “Bir menajerin futbolcusunu satılık bir mal gibi görmesi doğru değildir” dedi.

Güney, yaptığı açıklamada, Olcan Adın’ın menajeri Fazıl Özdemir’in basında “Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Olcan’ı satmayacağız diye bir açıklaması oldu mu? Trabzonspor’da kararları başkan mı alıyor, yönetim kurulu mu” şeklinde yer alan açıklamasına sert tepki gösterdi.

“Bir menajerin ‘futbolcunun satılmasıyla ilgili kararı başkan verir’ demesi gibi cahilce bir şey olamaz” diyen Güney, “Evet başkanın kanaati önemlidir ama nihai kararı yönetim kurulu verir. Bunu bilmeyen birinin menajerlik yapması manidardır. Türk futboluna en büyük zararı bu tip kişiler vermektedir” ifadesini kullandı.

Olcan’ın Trabzonspor’un sözleşmeli oyuncusu olduğunu belirten Güney, “Bir yıl daha sözleşmesi var. Bir menajerin futbolcusunu satılık bir mal gibi görmesi doğru değildir. Bu insanlar, o futbolculara büyük zarar vermektedir. Menajerlik konusu bu ülke futbolu için önemli bir problemdir. Etik kurallara uygun etik insanlarca yapılmalıdır” diye konuştu.

Güney, Trabzonspor’un büyük bir kulüp olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Hiçbir menajer, Trabzonspor’un direkt muhatabı değildir. Futbol kuralları vardır ve bu çerçevede işler yapılır. Trabzonspor gibi büyük kulüpler, büyük kurumlar kişilere bağımlı değildir, kişiler gelip geçicidir, önemli olan kurumun kalıcılığıdır. Biz bu büyük kulübü bu anlayışla yönetmekteyiz. Futbolcusunu satılık mal gibi gören, ortaya çıkan bir menajerin istediği şekilde bu işler yürümez. Bu tür menajerler kendi mesleklerine de zarar veriyorlar.”

TRANSFER ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Elazığspor’dan Serdar Gürler ile daha önce prensipte anlaşma sağladığını açıklayan Trabzonspor, aynı takımın golcü oyuncusu Deniz Yılmaz’ın transferine de resmiyet kazandırmayı amaçlıyor. Elazığspor ile Deniz Yılmaz’ın transferi konusunda büyük oranda anlaşıldığı, ilerleyen günlerde transferin resmiyet kazanabileceği öğrenildi.