SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasadan çıkan yüz binlerce dolar…

Türkiye Futbol Federasyonu, kurul üyeleri ve sponsor temsilcilerinden oluşan 50 kişilik kafileyi, masrafları ödenmiş şekilde Amerika’ya uçurdu. Bu arada milli takımımız da özel maçlara çıktı.

Güncellenme: 13:10, 02/06/2014
Kasadan çıkan yüz binlerce dolar…

AMKSPOR

Yıldırım Demirören başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu, skandal kararlarına bir yenisini daha ekledi. TFF kurullarının üyeleri ve sponsor temsilcileri de ABD'deki hazırlık kampına götürüldü. Ay-Yıldızlıların 1 hafta boyunca iki özel maç oynadıkları ve 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerine hazırlandıkları süre boyunca diğerlerinin ne yaptığı bilinmiyor. Turistik faaliyetlerde bulundukları tahmin edilen bu grubun 50 kişi civarında olduğu konuşuluyor. Milli takıma ve Türk futboluna en ufak bir katkısı olmayan bu uygulamanın maliyeti ise yüz binlerce dolarla ifade ediliyor. Bu para TFF'nin kasasından çıktı.

MEHMET ŞEHİRLİ’NİN YAZISINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BREZİLYA VİZESİ ALAMADIK AMA…

TFF, Süper Lig kulüplerinin başkanlarına da davet gönderdi. Ancak birçok isim bu öneriyi geri çevirip Amerika turuna katılmadı. Bu yıl Dünya Kupası Brezilya'da düzenlenecek. Başarı anlamında kupa vizesi alamadık ama haritada Brezilya'nın üzerinde bulunan Amerika'ya parasını bastırıp gitmeyi başardık. Sanki başka hazırlık maçı yapacak ülke yokmuş gibi Honduras ve Amerika gibi takımlarla karşılaştık. 2016'ya hazırlanıyorsak daha dişli ekiplerle oynamalıydık. Ancak zaten keyifli olan Amerika yolculuğunda dişli rakiplere gerek yoktu! Geleceğin planlanması yapılıyor deniyor ancak resmi eleme karşılaşmaları başlayınca acaba yeni yüzlerden hangisi kalacak.

TARİHE GALİBİYET OLARAK GEÇİYOR…

Hazırlık müsabakalarında alınan galibiyetlerle millilerimiz göklere çıkarıldı. Ancak hepsinde rakibe çok sayıda gol fırsatı verdik. Kazanınca bunların hiçbiri görülmedi. Üstelik istatistiklere kolay zaferler de geçiyor. Yani ileride Yıldırım Demirören başkanlığında ve Fatih Terim yönetimindeki milli takımın galibiyet sayısına bakıldığında Honduras gibi ekipler de orada olacak. Büyük turnuvalarda olmasak da bir sürü zaferimiz olacak. Turistik seyahatlerin milli takıma neler kattığını görmek içinse 2016 elemelerinin bittiği tarihe kadar beklemek zorundayız.

İŞTE ŞİLİ’NİN KADROSU! VIDAL VE ALEXIS… / TIKLAYINIZ

DÜNYA KUPALARI’NIN UNUTULMAZ KALECİLERİ / TIKLAYINIZ

KOMPANY: BEKLE BİZİ DÜNYA KUPASI! / TIKLAYINIZ

LOW: MESUT DÜNYA KUPASI’NDA EN İYİ HALİNDE OLACAK / TIKLAYINIZ

BU YILDIZLAR DÜNYA KUPASI’NDA YOK! / TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:07:42,