SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı futbolcu Veli Kavlak, BJK TV’de ekran gelen Spor Gündem programına katılarak sorulara yanıt verdi.

20 Mayıs’ta Almanya’da sağ omzundan başarılı bir atroskopi geçiren Veli Kavlak, 27 Mayıs’ta varikosel ameliyatı olmuştu.

Sağlık durumunun iyiye gittiğini belirten Veli Kavlak, “İki seneden beri omzumda sıkıntım vardı, bir tendon kopukluğu vardı. Epey ağrılar çekiyordum. Sezon sonunda da hemen ameliyata karar verdik. Almanya’da ameliyat oldum. Allaha şükür, her şey iyi gitti. Tendon tamamen kemikten ayrılmış bir vaziyette. Dönmelerde sürtüyordu ve o tarafta çok acı yapıyordu. Doktor iyi ki bunu gördü ve ameliyatımı yaptı. İnşallah şimdi ağrısız futbol oynarım” dedi.

Sezonu 3. bitirmenin Beşiktaş’ta başarı sayılmayacağını belirten Veli Kavlak, taraftarlarımıza mesaj verdi. Kavlak, “Herkesten daha fazla taraftara ihtiyacımız olduğunu herkes biliyor. Genç bir takımız, genç Türk oyuncularımız fazla. Taraftara daha çok ihtiyacı olan takım bizdik. Stadımız yok. Herkes biliyor ki İnönü’de kötü oynadığımız zaman bile taraftarımızla 5-10 dakikada baskı kuruyoruz. Taraftar baskısıyla oyunun gidişatını değiştirebiliyorduk. O avantajı bu sene fazla kullanamadık” diye konuştu.

Geçtiğimiz sezon takım olarak defansif anlamda kendilerini çok geliştirdiklerini anlatan Veli Kavlak, şöyle konuştu.

“Takım olarak defansif anlamda kendimizi çok geliştirdiğimizi düşünüyorum. Eskiden oyundan düşüyorduk, bazen boşluklar veriyorduk. Ama şimdi orta sahada çok iyi duruyoruz, topları iyi kesiyoruz, hücuma çıkıyoruz. Nerede ne kadar koşman gerekir diye istatistikleri araştırıyorum. Orta sahada oynadığın zaman mecburen her yerde olmak zorundasın. Benim asıl görevim orta sahanın ortasında takımın dengesini kurmak, ikili mücadeleleri kazanmak. Biz hocamızla belirli bir taktiği uyguladık. Çok iyi pres yaptık, geriye çekildik. Orada biraz kendimizi geliştirdiğimizi düşünüyorum. Son 8-10 maçta fazla pozisyon vermediğimizi düşünüyorum.”

Atiba ile maçlarda iyi anlaştıklarını elirten Veli Kavlak, “Atiba ile oyun şeklimiz birbirine benziyor. Taktiksel olarak da aynı gibi… O da nerede duracağını, nerede hareket edeceğini, geri çekileceğini bence çok iyi yapıyor. Orada da birbirimizi dengeliyoruz. Ben hücuma çıktığım zaman Atiba kalıyor, Atiba çıktığı zaman ben kalıyorum” şeklinde konuştu.

Teknik Direktör Bilic’in yaptığı hareketlerin kendilerini ateşlediğine değinen Veli Kavlak, “Hocamız kenarda kendinden geçiyor. Bu beni çok motive ediyor. Hocamızın kulübede olmaması tabii ki bizleri etkiliyor” dedi.

Veli Kavlak, hayalini ise şöyle anlattı: “Hayalim Beşiktaş’ta efsane olmak. İnşallah performansım, istikrarım böyle iyi gider.”

Yayınlanma Tarihi:15:58,