SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim hedefini açıkladı

Hazırlık kampındaki son maçında ABD’ye deplasmanda 2-1 mağlup olan A Milli Takım’ın teknik direktörü Fatih Terim, yeni bir jenerasyon oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Güncellenme: 13:28, 02/06/2014
Fatih Terim hedefini açıkladı

Hazırlık kampındaki son maçında ABD'ye deplasmanda 2-1 mağlup olan A Milli Takım'ın teknik direktörü Fatih Terim, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Mağlubiyetten memnun olmasa da turnuvada sergiledikleri performanstan genel olarak memnun olduğunu ifade eden Terim, yeni bir jenerasyon oluşturmaya çalıştıklarının altını çizdi.

“ABD'ye karşı sahadan galibiyetle de ayrılabilirdik” şeklinde konuşan Terim, “Zihinsel ve fiziksel olarak son noktaya geldiğimiz gözüküyor. Onlar bizden daha hazır. Maçta 10 pozisyona girdik. Bu pozisyonları gol yemeden önce yakaladık. 1-0 önde olsak çok şey değişirdi. Mağlubiyetten değil, turnuvadan memnunum. Burada kazanabilirdik. Gol atabileceğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Bizim oyuncularımız zihinsel olarak tatil modunda ama onlar Dünya Kupası'na hazırlanıyorlar. Hatalarımız oldu tabii, bunları düzeltmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Maçın Tunuslu hakemini de eleştiren Terim, “Bir Tunuslu hakem vardı ki, Allah yolunu açık etsin. Bazı genç oyuncularımızın durumunu bu turnuvada gördük. Güzel ve başarılı bir turnuva geçirdik. Bundan sonra 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne iyi bir şekilde girmeyi hedefliyoruz” dedi.

Milli Takıma daha fazla oyuncu kazandırılması gerektiğinin altını çizen Terim, “Kadromuza yetenekli oyuncuları eklemeyeliz. Yetenekleri isimleri artırmalıyız. Milli Takım'ın faydalandığı oyuncu saysını 30-40 isme çıkarmalıyız. Bu kampta hem oyuncu hem maç kazandık. Gençler bizim geleceğimiz. Yeni bir jenerasyon oluşturmaya çalışıyoruz. Gençler hangi seviyede oynayacaklarını gördüler ve kendilerini hazırlamak için imkan yakaladılar. Her yerde oynayabileceklerine de inandılar. Beslenmelerinden yapacakları antrenmanlara kadar her şeylerine dikkat etmeleri gerektiğini gördüler” diye konuştu.

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:00:27,