SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Eskişehirspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, UEFA’nın ağır Mali Fair-Play koşullarını yerine getirerek UEFA Lisansını almanın ve kulübün FIFA/CAS nezdindeki davalarını sonuçlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını hatırlattı.

UEFA’dan gelen yazının kendilerini adeta şoke ettiğine değinen Hoşcan, şunları kaydetti:

“Camiamızın da bildiği üzere hemen toparlanarak çalışmalarımızı başlattık. Savunma konularını ve başlıklarını özenle belirledik. Kendi ekibimizin çalışmalarının yanı sıra uluslararası spor hukuku bürosundan aldığımız danışmanlık hizmeti ile çalışmalarımızı şekillendirdik. Bugün saat 14.00’de UEFA Tahkim Kurulu’nda savunmamızı gerçekleştireceğiz. Gayret ve ümidimiz kulübümüzün ceza almasını önlemektir. Süreci cezasız sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Ancak olası tüm gelişmelere de hazırlıklıyız. Yol haritamız ve stratejilerimiz, olası gelişmelere göre belirlenmiştir.”

Kamuoyunda bu sürecin 5 Haziran’da sonuçlanacağına ilişkin bir kanaat oluştuğunu gördüklerine dikkati çeken Hoşçan, “Ancak edindiğimiz bilgiler, sürecin FIFA/CAS ‘da sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğunu göstermektedir. Gayret ve amacımız, 23 Haziran’da yapılacak Avrupa Ligi kura çekimine kadar süreci lehimize yönetmek ve sonuçlandırmaktır. Çalışanlarımız kulübümüzün hak ve menfaatlerini korumak için teyakkuz halindedir” ifadelerini kullandı.

UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor’a soruşturma açtığını duyurmuş, soruşturmaların, UEFA Avrupa Ligi düzenlemeleri çerçevesinde, UEFA organizasyonlarında oynama hakkı kapsamında ele alındığını belirtmişti.

Yayınlanma Tarihi:12:53,