SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Açılış maçının stadı denendi

2014 FIFA Dünya Kupası'nın açılış maçına evsahipliği yapacak Sao Paulo Stadı, hazırlık maçıyla son kez denendi

Brezilya'da düzenlenecek 2014 FIFA Dünya Kupası'nın 12 Haziran'daki açılış maçına evsahipliği yapacak Sao Paulo Stadı, hazırlık maçıyla son kez denendi.
Brezilya'nın 12 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde evsahipliği yapacağı 2014 Dünya Kupası'nda Brezilya ile Hırvatistan arasındaki açılış maçının oynanacağı Sao Paulo Stadı, Corinthians ile Botafogo'nun karşılaştığı hazırlık maçıyla ikinci ve son kez test edildi.
10'ar bin kapasiteli iki portatif tribün sayesinde 68 bin kişinin maç izlemesi öngörülen stadyumu, 40 bin futbolsever doldurdu. Berabere sonuçlanan karşılaşmada, portatif tribünlerden sadece birinin yarısına seyirci alındı. Böylece 12 Haziran'da "kapalı gişe" oynanması beklenen açılış karşılaşması öncesindeki son prova da tam kapasiteyle gerçekleştirilemedi.
Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Sao Paulo Eyaleti Koordinatörü Julio Semeghini, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeterli sayıda talep olmadığı için portatif tribünlerden birini açmadıklarını belirterek, "Kuşkusuz, iki tribünü de açabilirdik ama bir kamu projesi olan stadyum zaten bilimsel açıdan test edildi. Bu yüzden tribünleri insanlar üstünde oturuyorken denemek zorunda değilsiniz" diye konuştu.
Öte yandan, bir FIFA temsilcisi ise seyirci alınmayan tribünün henüz güvenlik sertifikası almadığını bildirdi.
Portatif bölümde maçı seyreden taraftarlardan bazıları da stadı çok beğendiklerini ama her maçta yaptıkları gibi zıplamadıklarını söyledi.