SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
ABD – Türkiye maçında ‘hindi’ polemiği

ABD – Türkiye maçında ‘hindi’ polemiği

Dün oynanan ve A Milli Futbol Takımımız'ın 2-1'lik skorla yenildiği ABD karşılaşmasında takımının 2. golünü atan Dempsey'in sevinç sırasında yaptığı figürler sosyal medyada 'hindi dansı yaptı' yorumlarına neden oldu...

A Milli Takımın, Dünya Kupası yolcusu Amerika Birleşik Devletleri ile oynadığı hazırlık karşılaşmasında Seattle Sounders takımı oyuncusu Clint Drew Dempsey’in ABD’nin 2. golünden sonra yaptığı figürler tepkilere neden oldu.

PANKART DA TARTIŞMA YARATMIŞTI

ABD tribünlerinden açılan pankartta, “Yeni Amerikan Rüyası” ifadelerine yer verilirken Özgürlük Heykeli'nin elindeki figür büyük dikkat çekti. Pek çok medya organı Özgürlük Heykeli'nin elinde “Dünya Kupası”nı tuttuğunu iddia etti. Ancak figürün Dünya Kupası'nı andırmadığını ve Türkiye'ye bir çeşit gönderme olduğunu söyleyenler ise Özgürlük Heykeli'nin elinde “Hindi Budu” olduğunu belirtti.

Amerikalı taraftarların ve futbolcu Dempsey’in Türkiye'nin İngilizce karşılığı olan Turkey (Hindi) ismiyle dalga geçmek için böyle bir yola başvurdukları iddia edildi.

 

 

İŞTE ŞİLİ’NİN KADROSU! VIDAL VE ALEXIS… / TIKLAYINIZ

DÜNYA KUPALARI’NIN UNUTULMAZ KALECİLERİ / TIKLAYINIZ

KOMPANY: BEKLE BİZİ DÜNYA KUPASI! / TIKLAYINIZ

LOW: MESUT DÜNYA KUPASI’NDA EN İYİ HALİNDE OLACAK / TIKLAYINIZ

BU YILDIZLAR DÜNYA KUPASI’NDA YOK! / TIKLAYINIZ

Hürriyet