SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Manchester City rest çekti

Manchester City rest çekti

Manchester City, takımda sorun yaşayan Yaya Toure ve Sergio Aguero'ya sert tepki gösterdi.

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de şampiyonluğa uzanan Manchester City’nin, Yaya Toure ve Sergio Aguero ile yaşadığı sorun büyüyor. İki yıldızın takımdan ayrılmak istedikleri şeklinde çıklan dedikodulara sert tepki gösteren yönetim, Toure ve Aguero’nun Dünya Kupası boyunca çenelerini kapalı tutmalarını açıkladı.

Sözleşmesinde iyileştirme yapılmadığı ve doğum günü kutlanmadığı için kriz çıkartan Toure, takımda beklediği saygıyı görmediği gerekçesiyle ayrılmak istediğini söylemişti. Barcelona’ya dönmek istediğini her fırsatta dile getiren Fildişi Sahilli yıldız, Dünya Kupası’nın ardından kendisine yapılacak teklifleri değerlendirme kararı almıştı.

Toure’den sonra Aguero’nun da en yakın arkadaşı Lionel Messi’nin yanına gitmek istemesi yönetimi şaşkına çevirdi. Messi’nin Barcelona yönetimine Aguero’nun alınması şeklinde görüş bildirmesinin ardında gelişen olay, Arjantinli yıldızın babasının yaptığı açıklama ile doruğa çıkmıştı. Aguero’nun babası “Oğlum Messi ile yakın arkadaş. Onunla birlikte aynı formayı giymeyi çok istiyor. Barcelona’dan teklif gelirse seve seve kabul edeceğini söyleyebilirim” demişti.

Bu gelişmelerin ardından Toure ve Aguero’ya kulübün transfer kararları ile ilgili konuşma yasağı getiren Manchester City yönetimi, krizi yönetmek için formül arıyor.