SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucescu’nun yerine O geliyor…

Gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak takımın başına tecrübeli bir teknik adamı getirmek isteyen bordo-mavililer, Lucescu görüşmelerinde aşama kaydedemeyince ibreyi Halilhodzic'e çevirdi.

Güncellenme: 18:54, 01/06/2014
Lucescu’nun yerine O geliyor…

Trabzonspor'da teknik direktör belirsizliği her geçen gün artmaya devam ediyor. Teknik sorumlu Hami Mandıralı ile yola devam edilip edilmeyeceği yönünde net bir açıklama yapmayan ancak dün yapılan divan genel kurulunda, “Takımımızın olacak olan hocasıyla birlikte gelecek sezon için çalışmalarımıza başladık” ifadesini kullanan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, ünlü teknik adam Mircea Lucescu'yla yaptığı görüşmelerde aşama kaydedemediği öğrenildi. Bu yüzden ibreyi Cezayir Milli takımıyla Dünya Kupası'nda mücadele edecek olan Vahid Halilhodzic'e çeviren Hacıosmanoğlu'nun, Boşnak teknik adamla yapılan görüşmelerde ise önemli mesafe kaydettiği belirtildi.

BAMBA SEVİNDİRDİ

Trabzonspor'da geçtiğimiz sezonun devre arasında yaşadığı sakatlığın ardından uzun süre sahalardan uzak kalan Fildişi Sahilli futbolcu Sol Bamba, dün akşam Fildişi Sahili'nin Bosna Hersek ile oynadığı hazırlık maçında 90 dakika görev yaptı. Bordo-mavili takımın Dünya kupasında sergileyeceği performansın ardından satmayı düşündüğü Bamba'nın iyileşmesi Trabzonspor'da yüzleri güldürdü. Bu arada Bamba ile birlikte geçtiğimiz sezonun son haftalarında sözleşmesi feshedilen Zokora da 90 dakika görev yaptı.