SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Mahmut Uslu’yu sinirlendiren olay

İl Güvenlik Kurulu’nun final serisi öncesi yöneticilere de deplasman yasağı getirmek için tavsiye kararı alması, Mahmut Uslu’yu küplere bindirdi.

Güncellenme: 11:08, 17/07/2014
İşte Mahmut Uslu’yu sinirlendiren olay

Beko Basketbol Ligi'nde iki ezeli rakip Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Liv Hospital arasında oynanacak erkekler ligi final serisi öncesi İl Güvenlik Kurulu'nun taraftarlardan sonra yöneticilere de ‘deplasman yasağı' getireceği haberi, Fenerbahçe cephesinden sert tepki gördü.

İl Güvenlik Kurulu'nun yarın sabah yapacağı toplantı öncesinde, geçtiğimiz ay başında sona eren ve yine Fenerbahçe ile Galatasaray kulüplerinin kadın takımları arasında oynanan basketbol final serisi sırasında yaşanan olayları gözönünde bulundurarak, yöneticilerin de tıpkı taraftarların olduğu gibi deplasmanlara gitmemesi yönünde tavsiye kararı alacağı öğrenildi.

Genel Sekreter Mahmut Uslu, temelinde ‘sorumluluğu paylaşma' amacı yatan, valilik ile emniyet güçlerinin üzerine binen yükü ve sorumluluğu da hafifletmeyi amaçlayan bu karara büyük tepki gösterirken, “Bunlar tipik G.Saray oyunu. Onların bizi nasıl misafir ettiklerini kadınlar derbisinde herkes gördü. İdareci gelmesin, o gelmesin, bu gelmesin diyerek sorunları çözemeyiz. Şiddeti önlemek için 6222 sayılı yasa çıkarıldı. Şiddet uygulayan ve buna izin veren kulüpler bu yasaya göre cezalandırılsa ortada suç kalmaz” dedi.

“TAVSİYE FALAN DİNLEMEYİZ”

Uslu, işlerin bu noktaya gelmesinin sebebi olarak TBF ve kulüpleri gösterirken, “Bunlar tedbir değil, saçma sapan şeyler. 20 bin kişinin izlediği Panathinaikos – Olympiakos maçına yönetici gitmiyor mu? Orada da şiddet var. Ama tedbir de var. Yasalar işliyor. O zaman sezon başında kural koyun, idareci deplasmana gitmesin. Bize Abdi İpekçi'de yapılanlar yanlarına kaldı.

Ben oraya Ali Koç'un ricasıyla takıma destek için gitmiştim. Türk insanına yakışmayacak barbarlıkla karşılaştık. G.Saray'a doğru dürüst ceza bile verilmedi. Bizde onların yaptığı gibi bir ayıp yok, asla da olmaz. Tavsiye falan dinlemeyiz. Biz Mekteb-i Sultanili değiliz, medeni insanlarız” diye konuştu.

Uslu, 30 gün hak mahrumiyeti cezası nedeniyle Aziz Yıldırım'la birlikte final serisini izleyemeyecek olmalarını ise “Kendi sahamızdaki maçlara bile gidemeyeceğiz. Ama başka yönetici arkadaşlarımız da var. Onlar hep takımımızın yanında olacaklar” sözleriyle değerlendirdi.

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:14:48,