SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere futbolunun son dönemde yetiştirdiği en önemli yıldızlardan biri olan Wayne Rooney, Dünya Kupası öncesi Teknik Direktör Roy Hodgson’ın açıklamaları ile sarsıldı.

İngiltere’nin Rooney takıntısından kurtulması gerektiğini söyleyen Hodgston “Onun her maçta oynayacağını garanti edemem. Forma giymek için çok çalışması ve sahada iyi performans sergilemesi gerekiyor” dedi.

Takımda kaleci Joe Hart, savunma dörtlüsü ve kaptan Steven Gerrard dışında kimsenin formasının garanti olmadığını belirten başarılı çalıştırıcı “Gol yollarında sadece Rooney’e güvenmek İngiltere için üzücü. Ben Rooney’nin kendisini takımdaki hiç kimseden üstün görmediğini biliyorum. Her zaman saha içinde ve dışında elinde gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor” şeklinde konuştu.

Forvet hattında Rooney ile birlikte Daniel Sturridge’in akla gelen ilk isimler olduğunu da sözlerine ekleyen Hodgson “Ancak ikisinden de sahada gol atmalarını ve pozisyon üretmelerini bekliyorum. Bunu gerçekleştiremezlerse yedek kalırlar. İkisine de güveniyorum ama bu formalarının garanti olduğu anlamına gelmez” açıklamasını yaptı.

Oldukça duygusal bir yapıya sahip olan ve yedek kalmayı hazmedemeyen Rooney’nin bu açıklamalara nasıl tepki vereceği merak ediliyor.