SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saraylı futbolcudan F.Bahçe itirafı

A Milli Takım'ın kaptanlığını yapan ve sarı-kırmızılı takımın tecrübeli isimlerinden Hakan Balta'dan Fenerbahçe itirafı geldi...

G.Saray kadro olarak diğer takımlardan da bir adım önde. Ama biz bu sezon üç kulvarda mücadele ettik. Sonuçta kötü bir sezon geçirdiğimizi kimse söyleyemez. Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıktık. Chelsea gibi bir takımla karşılaştık, Devler Ligi'ne veda ettik. Her şey olabilirdi o maçta, olmadı.
Kupayı aldık, ikinci olduk. Kaldı ki F.Bahçe bu şampiyonluğu hak etti. Rakibimiz gayet iyi bir performans ortaya koydu, sezonu lider olarak kapadı.
Biz tempo açısından F.Bahçe'ye ayak uyduramadık. Tabii ki bunun da temelinde üç kulvarda mücadele etmemiz baş faktördür. Anımsayın, bir ara F.Bahçe'ye yaklaşmıştık. Rizespor maçındaki beraberlik bizi yeniden geri plana düşürdü. Çok kritik bir maçtı, son dakikalarda yediğimiz golle maçı berabere kapadık. Bence bizim açımızdan kırılma noktası bu maçtır.
bu arzu ve hedef yeni sezonda da rekabet ortamını müthiş tetikleyecektir, kuşkusuz. Ama G.Saray olarak 4. yıldızı takma adına varımızı-yoğumuzu ortaya koyacağız.
Sağ olsun Fatih hocam yeniden beni buraya çağırdı. En son milli maçım Hırvatistan ile Hiddink döneminde içerideki maçtı. Tabii ki zaman zaman sakatlıklar vardı, bunun için de kesik kesik milli takımdaki yerimi alamadım.
Fatih hocanın yeri bende çok farklı. Manisa'da oynarken, ilk kez Milli Takım'a beni çağıran Fatih hocamdır. Ardından Avrupa Şampiyonası finallerine birlikte gittik. Orada inanılmaz güzel maçlar çıkardık. 2008 çok başarılı bir dönemdi. Yıllardır tanıyorum, hiç değişmedi, hep aynı. Teknik adamlığını ve de kişiliğini konuşmaya gerek yok
En büyük mutluluğu ve keyfi 2008 Avrupa Şampiyonası'nda yaşadım. O turnuvada oynarken anlamıyorsunuz neyi başardığınızı?Ne zaman Türkiye'ye döndük, o zaman farkına vardık. İyi işler yapmışız, iyi bir mücadele ortaya koymuşuz. Müthiş bir keyif ve mutluluk duydum o turnuvadan. Ömrüm boyunca anlatacağım en mutlu anım bu olur.
Hollanda var, grubun favorisi olarak görünüyor. İkinci olarak grupta biz varız. Biz de favoriyiz. Şansımız da çok yüksek. Ancak öyle sanıldığı gibi kolay bir grup değil. Çek Cumhuriyeti var, İzlanda var. Bunlar kolay takım değiller. Futbolda önceden bir şeyi kestiremezsiniz. Öngörülerde bulunamazsınız.