SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
G.Saray’da pilav günü

G.Saray’da pilav günü

Galatasaray Lisesi'nin Geleneksel Pilav Günü, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yöneticilerin katılımıyla yapıldı.

Galatasaray Lisesi’nin Geleneksel Pilav Günü, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yöneticilerin katılımıyla yapıldı.

Lisenin İstiklal Caddesi’nde merkezinde yapılan pilav gününe, Aysal’ın yanı sıra Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, kulübün eski başkanlarından Faruk Süren, eski yöneticilerden Ali Dürüst ve okuldan mezun olanlar katıldı.

Bu yıl 80.’si gerçekleştirilen pilav gününde 50. yıl mezunlarına plaket verildi. Ünal Aysal, bazı mezunların plaketini takdim etti.

BASKETBOL TAKIMLARINA ÖDÜL

Törende Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı teknik heyet ve oyuncularıyla kadınlar basketbolunda bu sezon kulübe 3 kupa kazandıran Galatasaray Odeabank başantrenörü Ekrem Memnun, yardımcıları ve oyuncular da ödül aldı.

Tekerlekli sandalye basketbol takımına, Türkiye Ligi kupası da tören sırasında takdim edildi.

Her iki takımın oyuncularına ayrıca fahri Galatasaraylılar Derneği üyeliği verildi.

HIFZI TOPUZ’A ANLAMLI ÖDÜL

Pilav gününde lisenin mezunlarından olan eski gazeteci-yazar Hıfzı Topuz’a da anlamlı bir ödül verildi.

Lise mezunlarından oluşturulan jüriden yaptığı seçimle Topuz, 2014-2015 Galatasaray ödülü aldı. Gelecek yıllarda bir öğrenciye de Hıfzı Topuz adıyla burs verileceği bildirildi.