SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
F.Bahçe ile UEFA arasındaki sıcak temas

F.Bahçe ile UEFA arasındaki sıcak temas

Sarı lacivertliler, UEFA’nın yeni soruşturmasından bir şey çıkmayacağını öne sürüyor. Çünkü, İnfantino’nun da bulunduğu zirvede kendilerine, F.Bahçe’yle ilgili şike konusunun kapandığı bir kez daha ifade ediliyor.

Hürriyet’in haberine göre; UEFA'nın, Trabzonspor'un başvurusu üzerine başlattığı “Şike soruşturması” 17 Temmuz'da karara bağlanacak.

Tüm Türkiye bu karar için şimdiden ikiye bölündü.

1-“Bu soruşturmadan hiçbir şey çıkmaz” diyenler…

2-“TFF şimdi yandı, UEFA federasyona bile ceza verecek” diyenler..

Trabzonspor'un UEFA'ya yaptığı şikayeti biliyoruz. Peki Fenerbahçe kanadı ne yapıyor ve gerçekte neyi planlıyor. Önce Fenerbahçe kanadının soruşturma için yaptığı açıklamaya bir göz atalım:

– UEFA'nın uyguladığı prosedür; UEFA'ya yapılan her tür şikayet için uygulanmakta olan rutin işleyiş ve prosedürden farklı olmayıp Trabzonspor'un şikayeti üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'na iletilen evraktan ibarettir. Bununla birlikte büyük bir infialle kamuoyuna servis edilen bu şikayet üzerine Kulübümüzden herhangi bir savunma talebinde bulunulmadığı gibi bu şikayetin ciddiyeti ile orantılı olarak dosya herhangi bir UEFA disiplin müfettişine dahi sevk edilmemiştir. Doğru ve gerçeği yansıtmayan bilgilerle yaratılmaya çalışılan hezeyanın nedeni, aslında tüm kamuoyunun malumudur…

NYON'DA NE OLDU?

F.Bahçe bu soruşturmadan hiçbir şey çıkmayacağını ifade ediyor. Ve bunu son derece kesin bir dille açıklıyor.. Sarı lacivertlilerin bu açıklamasının ardında aslında yaklaşık 1 ay önce yapılan bir görüşme yatıyor.

YER: Nyon… İsviçre… UEFA Merkezi… KONU: Fenerbahçe'nin CAS kararı sonrası İsviçre Federal Mahkemesi'ne açacağı dava.

Sarı lacivertli yetkililer 3 Temmuz süreci sonrası ilk kez UEFA üst yönetimi ile biraraya geliyor. Toplantıda UEFA Genel Sekreteri İnfantino da var. Görüşmenin konusu elbette CAS kararı ve F.Bahçe'ye verilen ceza.

ÖNEMLİ TOPLANTI

Burada UEFA tarafından sarı lacivertlilere, F.Bahçe ile ilgili olarak şike konusunun kapandığı bir kez daha ifade ediliyor. Bu teması sarı lacivertli kulüp son derece önemli buluyor ve açıklamaların samimiyetine inanıyor. Trabzonspor'un yaptığı başvuru sonrası soruşturmaya yaklaşımını da bu toplantı belirliyor. Kısacası Fenerbahçe rahat… Ve kendinden emin…

Hürriyet

AKAMINKO DÜNYA KUPASI’NDA YOK HIRVATISTAN’IN KESIN KADROSU AÇIKLANDI

SUAREZ KESIN KADROYA ALINDI

CRISTIAN RODRIGUEZ: RONALDO VE MESSI, SUAREZ’DEN IYI DEĞIL

İTALYA’DA RICCARDO MONTOLIVO ŞOKU! DÜNYA KUPASI’NDA YOK…

SNEIJDER VE KUYT’A MÜJDE

DÜNYA KUPASI’NA ÖZEL FORMALAR

FRANCK RIBERY’DE SORUN YOK

İŞTE İSPANYA’NIN KADROSU! DIEGO COSTA…