SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
10 milyon euro istiyorlar!

10 milyon euro istiyorlar!

Eskişehirspor, Erkan ile Tarık’ın toplam bonservis bedelini 10 milyon euro olarak belirledi.

Yabancı kontenjanındaki fazlalık nedeniyle transferde önceliği yerli piyasaya veren Fenerbahçe, Erkan Zengin ve Tarık Çamdal için Eskişehirspor’la sıkı bir pazarlık yürütüyor. Sarı-Lacivertliler Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon’un da yakından ilgilendiği iki ismi takas formülüyle kadrosuna katmanın hesabında.

Buna karşın mali açıdan sıkıntılı günler yaşayan Eskişehirspor ise Erkan ve Tarık’ı peşin para ile elden çıkarmak istiyor. İki oyuncunun toplam bonservis bedellerini 10 milyon euro olarak belirleyen Kırmızı-Siyahlılar bu fiyatta indirime de yanaşmıyor. 21 yaşındaki sağ bek Tarık için 5,5 milyon euro, her iki kanadın yanı sıra orta alanda da görev yapan 28 yaşındaki Erkan için de 4,5 milyon euro isteniyor.

Eskişehir’in taban fiyatı 700 bin

İki kulüp arsında yapılan son görüşmede Kanarya, transfer için Es Es’e Miroslav Stoch ile Serdar Kesimal’ın yanı sıra bir miktar para önerdi. Eskişehirspor yönetimi ise bu iki oyuncunun yıllık ücretlerinin yüksek oluşu nedeniyle teklifi geri çevirdi.

Nitekim Eskişehirsporlu yöneticilerin gelecek sezon bir futbolcuya en fazla 700 bin euro yıllık ücret ödeme yönünde bir karar almıştı. Bu doğrultuda senelik yaklaşık 1,5 milyon euro ücret alan Necati Ateş’in sözleşmesi feshedilmişti.

Öte yandan Erkan ve Tarık’ı isteyen bir diğer ekip Trabzonspor’un da Es Es’e Colman’ın yanı sıra 1461 Trabzon’dan birkaç ismi önerdiği ancak Bordo-Mavililere de olumsuz yanıt verildiği gelen bilgiler arasında.

Bugün