SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal, kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe dergisinin haziran sayısında yer alan röportajında, bu sezon yarışı başından sonuna kadar önde götürerek, uzak ara puan farkıyla şampiyon olduklarını kaydetti.

Fenerbahçe ile sözleşmesi 2 yıl daha uzatılan Ersun Yanal, “Büyük Fenerbahçe ailesinin bir üyesi olmaktan son derece gurur duyuyorum ve görevim devam edeceği için de çok mutluyum. Önümüzdeki sezon için ise net olarak şunu söylüyorum; 4. yıldızı önümüzdeki sezon takacağız” şeklinde görüş belirtti.

Yanal, transfer politikalarını belirlediklerini ve planlarını yaptıklarını vurgulayarak, “İhtiyacımız olan doğru oyuncuları saptadık. Başkanımız ve yönetim kurulumuz da sağ olsunlar çok destek veriyorlar. Hızlı bir biçimde çalışmalara start verildi” dedi.

Yetenekli genç oyunculara sahip olduklarını anlatan Ersun Yanal, şunları kaydetti:

“Şu anda elimizde bulunan A2 takım oyuncuları, A2 Ligi’nde de şampiyon oldular. Fenerbahçe takımında oynamak, o sorumluluğu üstlenmek; hem yetenek hem karakter hem de sorumluluk gerektiriyor. Bu yıl 30’un üzerinde antrenmanda 12-13 farklı oyuncu altyapıdan geldi. Kiralık genç oyuncularımız var. Onları her platformda değerlendirmek ve fırsat vermek için dikkatliyiz. Fırsat geldiğinde de mutlaka onlardan birkaçını kazanmak istiyoruz. Her zaman gözlerimiz üstünde. Dolayısıyla Fenerbahçe’nin de şu gelişen futbol ekonomisinde bunu çok ciddi şekilde düşünmesi gerekiyor. Biz de bu anlayışı yerleştirip, oyuncularla ilgilenip, en ufak bir fırsatta oyunculardan faydalanmaya çalışıyoruz.”