SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Temmuz’dan bu yana camia olarak büyük bir mücadele içinde olduklarını söyledi.

Yıldırım, kulübün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin haziran ayı sayısındaki yazısında, “Ebedi dostlarımız olan kimi kulüp yönetimlerinin 3 Temmuz’dan her tür faydayı sağlamak adına Türk sporunun ve Türkiye’nin menfaatlerini bir kenara bırakarak kendi yönetsel başarısızlıklarını örterek, genel kurul ve divan kurullarında dikkatleri başka tarafa çekmek üzerine kurguladıkları algı mühendisliği çabalarını dikkatle takip etmekteyiz” dedi.

Bu yöntemlerin Fenerbahçe’ye zarar vermesinin mümkün olmadığını vurgulayan Yıldırım, “Ancak bu yönetimlerin onarılmaz yaralar açtıkları husus, camialar arasındaki ebedi dostluklar ve Türk sporunun bizzat kendisidir. 3 Temmuz’un tüm uygulayıcılarının görevden alınmaları, haklarında soruşturmalar açılması ve ülke gündeminden süratle uzaklaştırılmaları asla tesadüf değildir. İlk günden beri söylediğim gibi 3 Temmuz siyasi bir davadır” ifadelerini kullandı.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın açıklamaları ve yaşadıklarının, Türk futbolu ve Fenerbahçe açısından çok önemli olduğuna dikkati çeken Aziz Yıldırım, şunları kaydetti:

“Zira Özel Yetkili Mahkeme’nin verdiği kararda, ‘Fenerbahçe Spor Kulübü Yöneticileri, Trabzonspor’un teşvik eylemlerini engellemek için bir takım faaliyetlerde bulunmuştur’ tespiti yer almasına rağmen, bu durum aynı mahkeme tarafından karara yansıtılmamasına karşın Sayın Otyakmaz’ın açıklamalarıyla artık sübuta ererek fiili bir durum haline gelmiştir. Kaldı ki 3 Temmuz’dan fayda sağlamak isteyenler bu gelişmeler karşısında hiçbir açıklamada ve itirazda dahi bulunamamışlardır. Fenerbahçe, tüm bu yaşananların ve yaşatılanların üzerine gitmekte kararlıdır. Bununla ilgili gerek UEFA’da gerekse iç hukuka yönelik yargısal süreci başlatmıştır. Hukuk havarisi kesilen kimi kulüplerin kendi hukukçuları tarafından kendi kulüplerinin içini boşaltmaları ve sahte evrak düzenlemelerine dair iddialar ve davalar da dikkatle takibimiz altındadır.”

“Özellikle 31 Mayıs 2014 tarihinde Sabah Gazetesi’nde yer alan iddianamede 3 Temmuz’un tanıdık isimlerinden olan; bazı rakip kulüp başkan adaylarının ve hatta UEFA kurullarında görev yapan bir federasyon başkanının Trabzonspor’un ücretli avukatı olarak sahte makbuz düzenlediği yönündeki iddialar oldukça çarpıcı ve manidardır” ifadelerini kullanan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Bu oyun, spor dışındaki mecralarla menfaat ve çıkar ilişkileri kuran, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’nin tasfiyesi halinde kendi ‘endüstriyel’ futbollarını kurgulamaya çalışan karanlık isimlerin karanlık oyunlarıdır. Bu oyun tarafımızdan bozulacaktır. Ve gün gelecek; yenilgi ve hüsran Fenerbahçe düşmanlarının değiştiremeyecekleri kaderi olacaktır.”

Yayınlanma Tarihi:17:18,