SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her şey Demba Ba için!

Chelsea teknik patronu Mourinho kesin karar için yapılacak forvet transferlerini bekliyor. Beşiktaş Başkanı ise kişisel bağlantılarını kullanarak satın alma opsiyonlu kiralama formülü için bastırıyor.

Güncellenme: 09:21, 31/05/2014
Her şey Demba Ba için!

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Transferbekleyen Beşiktaş taraftarının gözü kulağı İngiltere'de. Hafta başında Londra'ya giden ve önceki gece İstanbul'a dönmesi beklenen başkan Fikret Orman, buradaki mesaisini bir gün daha uzattı. Ziyaretin konusu ise artık sır değil. Orman, Chelsea'li Demba Ba'yı ya bitirecek, ya bitirecek…

Günlerdir Chelsea CEO'su Ron Gourlay ile temaslarını sürdüren Orman istediğini almadan masadan kalkmaya niyetli değil. Beşiktaş Başkanı, Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun kesin kararını bekliyor. Eto'o'nun ayrılması sonrası forvette elinde sadece Torres kalan Mourinho, Diego Costa ve Callejon'un transfer edilmesini istiyor. Bu isimler gelmeden Demba Ba'nın gitmesine izin vermiyor.

BONSERVİSİ PAHALI

Beşiktaş cephesi Senegalli'yi satın alma opsiyonuyla kiralamak isterken Chelsea yetkilileri ise “Karar Mourinho'nun. Demba Ba istenen bir isim. Ancak bonservisini alacaksanız rakam 8 milyon pound” cevabını verdiler. Buna rağmen kişisel bağlantılarını kullanan Orman'ın anlaşmaya çok yakın olduğu öğrenildi.