SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnegöl Belediyesi Sani Konukoğlu Konferans Salonu’nda yapılan genel kurulda başkanlık için Yücel Demir ile Eşref Güç yarıştı.

Genel kurula TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Bülent Temelli, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı ile taraftarlar katıldı.

Seçimde, 292 üyeden 205’i oy kullandı. Oyların 156’sını alan Eşref Güç başkanlığa seçildi.

Güç, seçimin ardından yaptığı konuşmada, seçimin hizmet seçimi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Hepimiz bu göreve İnegölspor’a hizmet etmek için aday olduk. Kendi listem ve diğer listede olan arkadaşlarıma bu göreve talip oldukları için teşekkür ediyorum. Kırmadan dökmeden bugünlere geldik. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Sayın delegeler, bizleri bu göreve layık gördüğünüz için sizlere teşekkür ediyoruz. Bu yaşanan havanın bozulmaması ve göstermiş olduğunuz teveccühü boşa çıkarmamak için canla başla çalışacağız. Seçim İnegöl için İnegölspor için hayırlı olsun.”

Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı ise İnegölspor’u takip ettiğini ve İnegölspor’un bu sezon hak ettiği PTT 1. Lig’ini şansız bir şekilde kaçırdığını söyledi.

Gelecek sezon İnegölspor’un PTT 1. Lig’e çıkacağına inandığını ifade eden Bölükbaşı, “İnegölspor’un şampiyon olabilmesi için Bursaspor bir ağabey rolü oynayacak. Ben bunun sözünü veriyorum. Bursaspor yönetimi olarak her türlü yardımı vermeye hazırız. Gerek futbolcu, gerekse diğer konularda ne gerekiyorsa, başkanımızın bir telefon etmesi ile emir telaki edip, o hizmeti yapacağımı gerçekten söz veriyorum” diye konuştu.

Bölükbaşı, ayrıca İnegölspor’un sezon açılış maçını Bursaspor ile yapacağı sözünü de verdi.

Eşref Güç başkanlığındaki yeni yönetimde Seçkin Kurşun, Ahmet Sütçü, Özcan Gümüştekin, Celal Ter, Emrah Erim, Nazmi Kahraman, Eşref Yiğit, Serhat Kılınç, Metin Aydınlar, Ahmet Ortakçı, Olgun Yıldız, Burak Şimşek, Halil Malkaç, Mehmet Döngel, Ali Demirhan, Sinan Kılakay, Ebubekir Yavuz, Oktay Can, Hamit Haraslı ve Bülent Tanrıkulu yer aldı.