SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin genç futbolcusu Salih Uçan, Marmaris’te hayranlarıyla bir araya gelerek formasını imzaladı.

Marmaris Belediyespor’un altyapısından yetişen Salih Uçan, iki haftalık tatil için çocukluğunun geçtiği ve ailesinin yaşadığı Marmaris’e geldi. Marmaris Fenerbahçeliler Derneği tarafından yat limanındaki Yelken Restoran’da düzenlenen etkinliğe katılan Uçan, futbolseverlerle buluştu.

Bucaspor’da oynarken maçlarını izleyen Aykut Kocaman’ın kendisini Fenerbahçe’ye transfer ettiğini ifade eden Salih Uçan, “Her zaman iyi bir yerlere geleceğimi düşünüyordum ve hayal ediyordum. Fenerbahçe’ye transfer olarak hayallerim gerçekleşti” diye konuştu.

Basın mensuplarının Roma’ya transfer olacağı yönündeki soruları üzerine ise Uçan, “Bugün Marmarisimizi, Fenerbahçemizi konuşalım. Başka bir zaman, uygun olduğu zaman transferi de konuşuruz” dedi.

BABASINDAN TRANSFER AÇIKLAMASI

Serie A ekiplerinden Roma’ya transferi konusunda herhangi bir açıklama yapılmayan genç yıldız Salih’in babası Durmuş Uçan, DHA muhabirine çeşitli açıklamalar yaptı, Baba Uçan, “Eğer yurt dışına gidecek olursa bir yıl rezerve takımlarında oynaması aklıma yatıyor. O sayede oranın havasına suyuna ve futboluna daha rahat adapte olur. Direkt takımda oynatmak mı istiyorlar bilmiyoruz. Kendi kulübünde oynamayan bir futbolcuya bu kadar parayı verdiklerine göre onda bir şey görüyor olmalılar. Ben kulübe gidip birebir kimseyle de tanışmadım. Sadece menajerini tanıyorum o kadar” diyerek transfer görüşmelerini ağzından kaçırdı.

YOĞUN İLGİ

Fenerbahçeli taraftarların yoğun ilgi gösterdiği genç futbolcu, sevenleriyle hatıra fotoğrafları çektirdi, formasını imzaladı. Uçan’a ilgi gösterenler arasında yabancı turistler de yer aldı. İlçede tatilini geçiren Celtic taraftarı İskoç çift, genç oyuncu ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Çift, genç oyuncunun kendi takımlarında oynamasını istediklerini dile getirdi.

Etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Salih Uçan, Marmaris’te 7 yaşında futbola başladığını söyledi. 14 yaşında kadar Marmaris Belediyespor’da top koşturduğunu anlatan Uçan, “Marmaris’te çok iyi hocalarla oldum, şampiyonluklar gördüm. Çocukluğumun en güzel günlerini burada yaşadım. Daha sonra Bucaspor’a transfer oldum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:20:17,