SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın 100 akı!

İngiliz Guardian gazetesi, Dünya Kupaları tarihinin en iyi 100 futbolcusunu açıkladı. Türk takımlarından aktif oyuncular arasında sadece G.Saraylı Sneijder 84. sırada yer buldu.

Güncellenme: 08:50, 31/05/2014
Galatasaray’ın 100 akı!

AMKSPOR

Galatasaray’ın bu sezon tartışmasız en iyi ismi Wesley Sneijder'in dünya çapında bir isim olduğu bir kez daha kanıtlandı. İngilizler'in saygın gazetesi The Guardian, Dünya Kupaları tarihinin en iyi 100 futbolcusunu belirledi. Listede 4 futbolcu ile G.Saray, Türk takımları arasında başı çekiyor. Bu yıldızlar arasında aktif olarak kariyerini sürdüren tek oyuncu olan Hollandalı süperstar 84. sırada yer aldı.

EFSANELERİ SOLLADI

Van der Vaart'ın sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılması üzerine Sneijder'in Brezilya'da da Portakallar'ın 10 numarası olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sarı-kırmızılı oyuncunun; Bergkamp, Van Nistelrooy gibi ünlü futbolcuların bulunmadığı listeye girmesi büyük bir başarı olarak yorumlandı.

CİMBOM’DAN 4 İSİM VAR

Galatasaray’ın bir başka efsanesi Rumen Gheorghe Hagi listenin 61. sırasında kendine yer bulurken, Giga Popescu 76., Frank de Boer ise 72. oldu. Değerlendirmede herhangi bir Türk futbolcu ise listeye giremedi.

F.BAHÇE’DEN 2 FUTBOLCU 2 ANTRENÖR

Sarı-lacivertlilerin eski yıldızı Roberto Carlos, listede 35.'liği alırken, Nijeryalı Jay Jay Okocha da (78) sarı-lacivertlileri temsil eden diğer futbolcu oldu. Ayrıca F.Bahçe'nin eski hocaları Brezilyalı Zico 22., Didi 79. sırada. İlk 3'ün Pele, Maradona ve Beckenbauer'den oluştuğu listede Beşiktaş ve Trabzon'dan kimse yok.