SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yeni sezona geniş bir kadro ile girmek için kolları sıvayan Galatasaray yönetimi, Teknik Direktör Roberto Mancini’nin raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına devam ediyor.

Mancini’nin savunmanın göbeğine takviye istemesi sonrası harekete geçen sarı-kırmızlılı yönetim, İtalyan çalıştırıcının listesinde ilk sırada yer alan Davide Astori’den yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçti. Astori’nin yerine rotayı Belçika’ya çeviren Galatasaray, Anderlecht’in Senegalli stoperi Cheikhou Kouyate’ye yöneltti.

Galatasaray, geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen, Valencia, Sevilla, Salzburg ve West Ham United’ın da takibe aldığı Kouyate için ilk teklifi yaptı. Anderlecht Başkanı Van Holsbeeck’in de doğruladığı transfer girişiminde olumlu adımlar atıldığı öğrenildi. Kouyate için 6.5 milyon Euro’yu gözden çıkaran Galatasaray, 10 milyon Euro isteyen Anderlecht’ten indirim bekliyor.

Ülkesinin basınına konuşan Van Holsbeeck “Kouyate ile ilgilenen birçok kulüp var. Valencia, Sevilla ve West Ham ile görüşmelerimiz oldu. Son olarak Galatasaray da teklif sundu. Biz de teklifleri değerlendirmeye aldık. Doğru kararı verebilmek için biraz zamana ihtiyacımız var” dedi. Futbolcunun menajeri de Galatasaray’ın transfer girişimini doğruladı.

Başkan Ünal Aysal’ın, Belçika’daki ilişkilerini kullanarak transferi bitirmeye çalıştığı öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:14:02,