SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim’den yeni kadro sinyali

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, yarın Amerika Birleşik Devletleri ile yapılacak hazırlık karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Güncellenme: 07:15, 01/06/2014
Fatih Terim’den yeni kadro sinyali

Yaz kampı çerçevesinde ABD’de bulunan A Milli Futbol Takımı’nın Teknik Direktörü Fatih Terim, “Kazanmayı alışkanlık haline getirmek istiyoruz” dedi.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerine hazırlanan A Milli Futbol Takım’da, teknik direktör Fatih Terim, oyuncular Gökhan Gönül, Onur Recep Kıvrak ve Ozan Tufan ile basın toplantısı düzenleyerek, yaz kampını değerlendirdi.

Kampın Amerika kısmının oldukça verimli geçtiğini belirten Terim, “Önemli takımlarla hazırlık maçları oynuyoruz. Yarın Amerika Birleşik Devletleri karşısında oyun anlayışımızda değişiklik olmayacak. Onlar bizden hem konsantre hem de fizik olarak daha hazır. Oyun anlayışımız sabit kalacak ama kadroda değişiklikler olacak. Daha az oynamış oyuncuları tercih edebilirim” diye konuştu.

Terim, yarınki maça gelecek seyirci sayısına ilişkin “Futbol taraftarsız olmaz, seyirci bu şovun en önemli parçasıdır. Statlar tıklım tıklım dolması için inşa ediliyor. Yarın da umarım maça gelen taraftarların çoğu bizden olur” ifadesini kullandı.

Kazanmayı alışkanlık haline getirmek istediklerini vurgulayan Fatih Terim, taktik olgunluğu her sene gelişen bir takım oluşturmak için çalıştıklarını, sahada sürprizle karşılaşmamak açısından her önlemi aldıklarını dile getirdi.

Terim, daha çok hücum ağırlıklı bir takım olarak anılmak istediklerine değinerek, hücumun yanı sıra aynı anda defans da yapabilen ve teknik yönden de zengin bir takım konumunda bulunduklarına dikkati çekti.

GÖKHAN GÖNÜL

Milli oyuncu Gökhan Gönül de kamp dönemine ilişkin ”Yaklaşık 14 gün önce başladığımız yaz kamp döneminin bizim için iyi geçtiğini düşünüyorum. Çünkü Milli Takım özellikle son döneme girene kadar kazanma alışkanlığını kaybetmişti. Kazanma alışkanlığını tekrar edinme adına bu kamp dönemi önemliydi ve bugüne kadar 3 maçı kazandık” ifadesini kullandı.

Daha önce sakatlığı nedeniyle elemelere gidemediğini belirten Gönül, ”Güzel günler göreceğimize inanıyorum. Hiç inanmadığımız kadar arkadaşlarımızla birlikte bu sefer 2016 elemelerine gideceğimize çok inanıyorum” diye konuştu.

ONUR RECEP KIVRAK

Onur Recep Kıvrak ise ”Gökhan ağabey gibi kazanmayı alışkanlık haline getirdiğimizi düşünüyorum. Uzun bir kamp dönemi geçirdik. Kamp döneminin bize faydalı olduğunu düşünüyorum. Kazandığımız taktirde ise ilk defa 7 maç üst üste kazanarak rekor kırmış oluyoruz” dedi.

Ozan Tufan da Fatih Terim’in söylediklerinin motive edici olduğunu vurguladı.

Mili Takım, toplantının ardından, maçın oynanacağı New Jersey’in Harrison bölgesindeki Red Bull Arena’da 15 dakikası basına açık olmak üzere, yaklaşık bir saat süren antrenman yaptı.

Yayınlanma Tarihi:23:17,