SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barbolini: “Çok mutluyuz”

2015 CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonası 2. tur elemeleri A Grubu'nda Finlandiya'yı 3-1 yenerek grubu lider tamamlamayı garantileyen ve finallere gitme hakkını kazanan A Milli Bayan Voleybol Takımı'nın antrenörü Massimo Barbolini, "Finallere gitmeye hak kazandığımız için çok mutluyuz" dedi.

Güncellenme: 22:22, 31/05/2014
Barbolini: “Çok mutluyuz”

Barbolini, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Finlandiya maçının ardından önemli olanın 2015 CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonası’na gidebilmek olduğunu belirterek, Finlandiya’nın çok iyi bir takım olduğunu ve onları da tebrik ettiğini kaydetti.

İkinci sette ritimlerini değiştirdiklerini belirten Barbolini, “Böylece finallere gitmeye hak kazandık. İlk hedefimiz bunu başarmaktı. Elemelerde bir maç daha varken Avrupa Şampiyonası’na gitmeyi garantilemek iyi bir takım olduğumuz anlamına geliyor. Bu turnuvada gördük ki her maçımızda yüzde 100’ümüzü vererek oynamalıyız. Finallere gitmeye hak kazandığımız için çok mutluyuz.”

2015 CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonası için yorum yapmanın erken olacağını ifade eden Barbolini, finallerin çok zorlu geçeceğini söyledi.

Milli voleybolcu Yeliz Başa ise maça istedikleri gibi başlayamadıklarını belirterek, “İlk maçta rakibimizi 3-0 mağlup etmiştik. Bu maçta daha iyi oynadılar ama ikinci setten itibaren konsantre olduk ve maçı kazanmayı başardık. Finallere yükseldiğimiz için çok mutluyuz” dedi.