SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Ligi play-off maçları tamamlandı.

23 Mayıs’ta 16 takımın katılımıyla Kayseri’de başlayan karşılaşmalar sonunda 6 takım Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’ne çıkmaya hak kazandı.

Müsabakalar sonucunda İstanbul Bedensel Engelliler 1. olurken onu sırasıyla Urfa Ceylanpınar, Kayseri Bedensel Engelliler, Samsun Medical Park, İskenderun Engelliler ve Siverek Engelliler Spor Kulübü takip etti.

Talas Spor Salonu’nda düzenlenen törenle 6 takıma kupa ve madalyalarını Kayseri Valisi Orhan Düzgün ile diğer protokol üyeleri verdi. Takımlara ayrıca sponsor banka tarafından 10 bin liralık 1. Lige yükselme primi dağıtıldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen sporcuların Kayseri’den son derece memnun kaldığını kendilerine ilettiklerini dile getiren Vali Düzgün, şunları kaydetti:

“Mücadele veren 16 takımımızı tebrik ediyorum. 6 takımımıza da 1. Lig’de başarılar diliyorum. Kayseri takımımıza sahip çıkan Melikgazi Belediyesine ve değerli başkanına da gösterdikleri duyarlılık nedeniyle ayrıca teşekkür ediyorum.”

Engelli vatandaşların evlerinden çıkarak spor salonlara gitmesinin, sporda başarıyı yakalamasının kendilerini son derece mutlu ettiğini vurgulayan Düzgün, bu tür organizasyonların engellilerin moral ve motivasyonunu yükseltmesinin yanı sıra örnek teşkil etmesi bakımından da büyük önem taşıdığını ifade etti.