SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin Milli Takımı’nın kaptanı Lionel Messi, Brezilya’da 12 Haziran’da başlayacak FIFA Dünya Kupası’nda şampiyonluk yaşamayı çok istediğini söyledi.

İngiliz basınına konuşan yıldız oyuncu, hayatındaki tek önemli şeyin futbol olduğunu belirterek, “Küçüklüğümden bu yana tek uğraşım futboldu ve her zaman böyle kalacak. Bu sporu ancak sıkılırsam bırakabilirim. Zevk aldığım için oynuyorum” dedi.

Arjantin formasıyla iki kez FIFA Dünya Kupası’na katılmasına rağmen çeyrek finalden daha yüksek bir başarıya ulaşamadığını hatırlatan Messi, Brezilya’da bu durumu değiştirmek istediğini vurguladı. Messi, “Dünya Kupası’nı kazanmayı çok istiyorum. Bunu sadece insanların benim hakkımdaki düşüncelerini değiştirmek için değil, müzemde eksik kalan tek kupa olduğu için de istiyorum” ifadesini kullandı.

Turnuvada kendisine rakip gördüğü en güçlü oyuncuları sıralayan Arjantinli golcü, “Neymar, Andreas Iniesta, Xavi Hernandez, Cristiano Ronaldo, Arjen Robben ve Franck Ribery. Hepsi de çok iyi futbolcu ve birini diğerinden ayırt etmem imkansız” şeklinde konuştu.

Lionel Messi, Barcelona’da birçok takım arkadaşının Dünya Kupası’nı kazanma sevincini yaşadığını ve onları kıskandığını da itiraf etti.