SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray 'da yakın dost olan Selçuk İnan ile Burak Yılmaz'ın aynı paraya imza atmasının ardındaki neden ortaya çıktı…

Milli yıldızların sözleşmesini 2019'a kadar uzan sarı kırmızılı yönetim, Selçuk İnan'a da Burak Yılmaz'a da her geçen sezon ücreti artan oranda kontrata imza attırmıştı.

İki iyi arkadaşın bu imzalarının perde arkasında ise yaşananlar şöyle…

BİR DAKİKA BİLE DÜŞÜNMEDİ

Yönetim, Burak Yılmaz ve menajerleri ile hem golcünün ücretine artış yapmak hem de kontratını 5 yıla tamamlamak için masaya oturdu. Önce başarılı golcü ile el sıkışıldı. Ardından Selçuk İnan ile de masaya oturmak için girişiminde bulunan yönetim, milli oyuncudan, “Ben Galatasaray ile para konuşmam. Burak benim kardeşim. Ona ne verdinizse ben de aynısına imza atarım. Sorun olmaz” yanıtını aldı.

Bu talep üzerine Burak'a verilecek ücret karşılığında, Selçuk'a da aynısı teklif edildi. Yıldız futbolcu da hiç düşünmeden imzayı attı. Kendini daha çok G.Saraylı hissettiğini belirten Burak, Avrupa'da kupa istediğini söyledi. Burak ve Selçuk İnan, ilk yıl 2 milyon 700 bin Euro alacak. Paralarında her yıl 50 bin Euro artış olacak.

Hürriyet